Dorost U19
23/08/2020

SK Slaný – FK Pšovka 3:2

1.kolo – neděle 23.8.2020 od 10:15
SK Slaný – FK Pšovka 3:2 (2:1)
Sestava: Traxler, Šára Petr, Kubáč (c), Maurer, Čermák, Müller, Borovička, Merta, Kos, Hruška, Svoboda – Janda (54), Ježek (68), Techlovský (84), Horák, Suchý.
Góly: Borovička, Ježek.
ŽK: Kubáč.

Zápas by šel shrnout několika slovy, pro nás již tradičním komentářem, nedůraz při bránění a trestuhodné neproměňování šancí. Zejména v důrazu se projevila absence některého z pěti chybějících hráčů, obzvlášť Romča v obraně chyběl. Ale i přes to jsme měli zápas zvládnout lépe, no nevadí, je to poučení pro všechny, jak se zlepšit a odstranit ty základní zbytečné chyby. Jinak byl ale výkon vcelku solidní a především si kluci zaslouží pochvalu, že i přes nepříznivý vývoj se nevzdávali a makali až do poslední vteřiny, jen kousek štěstí chyběl, abychom alespoň vyrovnali.
Ale stručně popořádku. 8.minuta pohoda při bránění a soupeř si jednoduše projde až do zakončení, 0:1. K vyrovnání se postavil zodpovědně Vojta, ve 26. minutě z trestného kopu s přispěním teči jednoho z obránců soupeře ve zdi. Bohužel hned za minutu předvedeme parádu po autu na hranici našeho vápna, laxní přístup v této jednoduché sitaci a hned po vhození jde soupeř sám ze strany na brankáře a opět zbytečně prohráváme. Do druhého poločasu jsme vstoupili děsivě, nejprve nevyužijeme tutovku, pak máme na půlce míč vcelku pod kontrolou, ale šílenou laxností pomůžeme soupeři do brejku a je to 1:3.  Ale kluci se rychle oklepali a postupně přebírali otěže zápasu, bohužel z tlaku jsme vytěžili jen jeden gól několik minut před koncem zápasu. Škoda tý koncovky, když netrefíme prázdnou bránu ani z malého vápna, těžko pak může výsledek vypadat příznivěji. Ale makáme dál, kvalita a potenciál tam je.