Dorost U19
24/02/2020

SOUSTŘEDĚNÍ TÝMU U19 – VRCHLABÍ

Tak jako vždy je součástí zimní přípravy i období soustředění týmu, které proběhlo v období 12.2. – 15.2.2020 na Liščí farmě ve Vrchlabí. Soustředění se zúčastnil celý kádr, který se připravuje na jarní část sezóny. Bohužel musíme kontaktovat, že nás během přípravy opustili hráči, kteří nemají v mysli být s týmem neboť si našli jinou zálibu a nebo dočasně ukončili svou fotbalovou činnost – Jakub Vavro a Martin Hruška. Zbytek týmu se poctivě připravuje od 9 ledna současně v hale nebo na tréninkovém hřišti klubu.

Součástí nabírání kondice je i domluvené prátelské utkání našeho týmu v den odjezdu domů. Tohoto kempu se zúčastnilo cca 40 členů fotbalového klubu. Po vzájemné domluvě se “ netradičního výletu“ zúčastnily tři týmy a to starší žáci,mladší dorost a v poslední řadě starší dorost – celkem tedy 35 hráčů a 5 trenérů. Každý z týmů měl svůj program, který byl postaven na základě využitelnosti sportovních areálů.

Denní program staršího dorostu :

• 8:00 – 8:30 rozcvička
  • 10:30 – 13:00 areál Vrchlabí umělá tráva
  • 15:30 – 17:00 odpolední aktivity ( běhání v terénu )
  • 19:00 – 20:00 posilování
  • 20:30 – 21:30 rehabilitace ( wellness )

Nádherný fotbalový reál s umělou trávou ve Vrchlabí jsme měli k dispozici každý den, kde jsme nacvičovali střelbu i dalši herní aktivity týmu. Abychom stále neběhali po lese a okolí, tak jsme klukům domluvili jedno odpoledne na běžkách v místním areálu. Musíme konstatovat, že se určitě z kluků nestanou biatlonisté nebo běžci na lyžích.Vidět kluky na běžkách bylo něco co se nestává každý den a i když pršelo a během chvíle byli jako vodníci, tak svým entuziazmen naplnili naše očekávání. Smích se šířil areálem a naši závodníci nenechali nikoho na pochybách, že se tímto směrem ubírat jejich snaha nebude. Kolem nich se proháněli zdatní lyžaři od nejnižších kategorií až po dospělé skupiny vyspělých sportovců, ale naši kluci byli jasně identifikovatení svým stylem a jedinečným spontálním přístupem. Stejně tak si počínali i starší žáci ( mladší měli jinou aktivitu ) a v neposlední řadě i trenéři, kteří drželi partu. Další odpolene zde byl i ragbyový zápas staršího dorostu ve sněhu a opět zde šli naši hráči naplno do soubojů a střetů, které někdy bolely, ale vždy to bylo po férové hře. Večer na kluky čekala posilovna a poté konečně i wellness.

Závěrem celého soustředění naši hráči odehráli přípravný zápas s FC Vrchlabí, ve kterém po velmi dobrém výkonu zvítězili 2:0. Domácí si nevytvořili, žádnou brankovou příležitost, a tak jsme získali cenný skalp druhého týmu krajského přeporu Královohradeckého kraje.

Klukům díky za jejich přístup a pracovitost během celého čtyřdenního kempu.