Dorost U19
15/09/2020

Staršímu dorostu se nedaří.

Úvod sezony nás nezastihl v optimálním rozpoložení, velký vliv na to mají absence a zdravotní indispozice několika opor, ti chybí nejen na hřišti, ale asi i v hlavách ostatních hráčů. Stačilo několik hrubých chyb a laciných gólů, najednou jsme jakoby zapomněli hrát fotbal a bojovat.
Po úvodních třech prohrách jsme chtěli vše napravit v Kutné Hoře. V 17.min jsme se ujali vedení a trenér věřil, že jeden gól pomůže a kluci se chytnou a vyhecujou opět k lepším výkonům, bohužel nepomohlo ani to. Do poločasu jsme dostali dva laciné góly, první z rohu, nepochopitelně volný hráč na zadní tyči se jednoduše dostal k propadlému míči a téměř neatakován dal gól, ale ok, stane se. Ale druhý gól byla tragédie, žádná nebezpečná akce, jen nakopnutý míč před vápno, dva naši hráči bez trošky důrazu nechají soupeře skórovat. Po přestávce jsme si sice dokázali vytvořit tlak, ale ve vápně soupeře jsme moc nebezpeční nebyli, na změnu skóre to prostě nestačilo, i když se kluci snažili a v rámci momentálních možností se prali o výsledek.
Pak přišlo vložené středeční kolo ve Švermově, asi nejhorší výkon, co jsem kdy u kluků viděl. Jen díky gólmanovi jsme těch zbytečných gólů nedostali víc a to chytil i penaltu, navíc Sam v bráně už v minulý zápas odchytal s kulhající nohou. No pět proher za sebou, z toho čtyři fakt darované soupeři, to asi zacloumá s každým týmem.
Takže domácí zápas s Nymburkem jsme už nutně potřebovali něco udělat a dokázat si na hřišti, že to jde. A ono to šlo, první poločas jsme soupeři skoro nic nedovolili, jen několik nákopů, nám bohužel chyběl kousek štěstí, z několika šancí měl tři největší Mauris, ale výborně ho vychytal hostující brankář. Po přestávce ožil i soupeř a byl k vidění napínavý a bojovný fotbal. Gól jsme si určitě zasloužili, ale prostě to štěstí nám nepřálo, dát tři břevna, že se míč odrazí z brankové čáry ven, je fakt krutý. Ale důležité bylo, že kluci konečně předvedli fotbalový a bojovný výkon, doufejme, že nás to nakopne k lepší hře a výsledkům..