Dorost U19
29/10/2019

TJ KUNICE – FK PŠOVKA MĚLNÍK 4:2 (1:1)

Do Kunic se vracíme po roční přestávce a s jasným cílem – předvést dobrý fotbal a neprohrát!

Uvodní komplikaci se sestavou ( chybí kapitán týmu Jakub Kaiser – stop na jeden zápas ) jsme vyřešili nasazením uzdraveného Jakuba Vavra. Hráči dostali jasný pokyn – týmový výkon se soustředěním se jen na sebe. Úvodních deset minut to bylo hlavně o taktickém postavení týmů a kdo udělá první vážnější chybu. Tu jsme ve 14 minutě vyrobili my špatnou rozehrávkou Jakuba Vavra a následné rychlé přenesení hry na naší levou stranu znamenalo pohromu v naší brance  – 1:0. O 5 minut později mohlo být ještě hůře, když po rohovém kopu domácí po dvojitém souboji s naší gólmanem a Martinem Kubáčem orazítkovali tyčku naší branky.Byť jsme nebyli lepším týmem povedlo se nám brzy vyrovnat. Ve 22 minutě po trestném kopu Martina Kubáče a dobré orientaci Lukáše Rypky ve vápně vyrovnáváme na 1:1. Do konce poločasu jsme se spíše než hře věnovali faulům, komentováním situací a komentářem k rozhodčímu. Hra byla rozkouskovaná a neměla tempo. Ke konci poločasu jsme měli štěstí, protže Partik Brůža otálel se zakončením a z rychlého brejku jsme hasili gólovou situaci s vypětím sil.

Druhý poločas jsme zahájili lépe a v 63 minutě po vysunutí od Lukáše Rypky na Patrika Brůži jdeme do vedení 1:2. Do útoku posíláme Matyáše Holečka za nespokojeného a rozčilujícího se Radka Kvídu a cítíme šanci na dobrý výsledek. Bohužel vše se bortí jako dům z karet a v 65 minutě je srovnáno na 2:2 po vlastní brance od kapitána Vojty Strnada, který nasměřoval nahrávku mimo našeho gólmana a ten dostatečně rychle nezaregoval. Domácí útočník tak mohl v klidu skórovat do prázdné brány. V 74 minutě domácí hráč lehce prochází přes tři naše hráče a jeho následnou střelu vyráží náš brankář. K dorážce jsme netaktní a domácí otáčí výsledek zápasu – 3:2. V 79 minutě je o osudu zápasu rozhodnuto. Lukáš Rypka špatně trefuje míč ten se dostává mezi naše stopery a následně reaguje špatně i náš gólman, který netakticky vybíhá mimo pokutové území a následná střela do prázdné brány určuje ráz celého utkání a výsledku – 4:2.

Zbytek utkání se jen dohrává a naši hráči ukazují jinou než kolektivní tvář……

Sestava – Traxler – Kubáč,Eder,Vavro,Strnad (C) – Kos ( 75 min Janda ),Brůža,Feix,Rypka ( 82 min Techlovský ) – Hruška,Kvída ( 63 min Holeček )

Připraveni na střídání – Techlovský,Janda,Holeček

Branky – Rypka,Brůža