Dorost U19
10/03/2020

TJ SOKOL KLECANY – FK PŠOVKA MĚLNÍK 1:0 (1:0)

První zápas sezóny se nám z hlediska výsledku nepovedl a to, že o výsledku rozhodla jediná minela za zápas a neproduktivita našich hráčů je jen smutné konstatování faktu. Vše popořádku …..

Kromě zdravotně indisponovaných Romana Edera a Vítka Horáčka jsme byli kompletní. V závislosti na počtu náhradníků s námi cestovali i tři hráči mladšího dorostu – Muller, Svoboda a Merta. Od začátku zápasu jsme byli lepším mužstvem a kluci diktovali tempo hry. Domácí spoléhali jen na dlouhé nakopávané míče za naši obranu, aby tímto způsobem dostali do hry svého hrotového útočníka. Naši hráči si s tímto věděli rady, a tak jsme mohli rychle přecházet do protiútoků. Hned ve 3 minutě šel sám na bránu ze strany Radek Kvída, ale jeho střela skončila vedle. V 5 minutě vystřelil z 20metrů domácí záložník, ale Tadeáš Traxler byl připraven. Poté se na dlouhé minuty styl i obraz hry neměnil. Naši hráči aktivní v poli, ale koncovka nám drhla. Patrik Brůža prováhal svou šanci v zakončení z malého vápna. Poté ten samý hráč po další akci Kos, Šára nedokázal uklidit míč na vzdálenější tyči do domácí sítě. Další šance po rohových kopech či střelách z dálky končili v náručí domácího brankáře. Po průniku Vojty Strnada a centru Romana Kose se do hlavičky položil Pavel Šára, ale jeho hlavičku vytáhl domácí brankář. V dalších akcích nám chyběl klid ve finální fázi – Martin Kubáč výborně vyvezl míč na polovinu domácích, ale opět nás zklamala finální přihrávka. Stejně tak si počínali i oba stopeři Jakub Kaiser i Pavel Šára, kteří podporovali naše útočné snažení. Běží 44 minuta a domácí kopou rohový kop, který po chybě našeho brankáře končí v naší síti. Nečekaný závěr prvního poločasu.

V kabině musíme kluky nastartovat, protože po průběhu prvního poločasu to v samém konci byl šok pro naše barvy. Povzbuzení hlavně potřebuje náš brankář, aby se opět soustředil na další průběh zápasu. Ve druhé půli se obraz hry nemění. Déle hrajeme na půli domácího týmu, ale šance, které máme, chytá spolehlivý domácí brankař. Matyáš Holeček se dostal do brejku, ale ve finální fázi o míč přišel. V 62 minutě po rohovém kopu Martina Kubáče se dostane nejvýše náš kapitán Jakub Kaiser, ale jeho hlavičku skvělým zákrokem nohou likviduje opět domácí brankář. V tuto chvíli jsme již zvedali ruce nad hlavu. O změnu skóre se pokouší Lukáš Rypka střelami z dálky, ale opět bez úspěchu. Ojedinělý útok domácích po naší chybě v rozehrávce chytá Tadeáš. Snažíme se hru stupňovat a domácí stále jen brání těsný výsledek. Honza Feix se snaží uprostřed hřiště dirigovat naši hru a po změně našeho rozestavení se posouvá výše i Pavel Šára, ale ani tato snaha zatím nevede k vyrovnání. V 75 minutě má na kopačce vyrovnání opět Patrik Brůža, ale výsledek je stejný – nic. Několik průniků ať z pravé, nebo z levé strany se nám nepodaří dotáhnout do úspěšného konce. Zápas končí a o jeho výsledku rozhodla jedna hloupá minela na konci prvního poločasu..

I přes prohru musíme kluky pochválit, že zápas odmakali až do konce.

Sestava – Traxler – Kubáč,Kaiser (C),Šára,Strnad – Brůža,Feix,Rypka,Kos – Holeček ( 70 min Svoboda ) ,Kvída ( 80 min Merta )

Na střídání připraveni – Techlovský,Janda,Svoboda,Muller,Merta