Dorost U19
29/04/2020

TÝM U19 – OBDOBÍ BEZ FOTBALU

Po prvním jarním zápase v Klecanech a jednotýdenním trénování přišlo to čeho jsme se obávali – přerušení soutěže. Obava nad stavem rozehraných soutěží se rychle přenesla v realitu a následné předčasné ukončení jarní části soutěže a potažmo celého ročníku. V době, která ještě neznamenala úplný konec jsme s našimi hráči udržovali informační kanál, na kterém jsme si předávali informace, tak jak přicházely, ale nečinností jsme netrpěli.

Kluci se udržovali ve víře, že ještě prokáží svou výkonnost v dalších odložených zápasech a využijí tak svůj potenciál, který nabrali v období zimní přípravy jak v místním prostředí, tak i na soustředění, které bylo velmi vydařené. Zaběhnuté automatismy byly přerušeny a ty se tak musely nahradit individuálním tréninkem, který hráči sdíleli přes Instagram nebo WhatsApp. Udržování se ve fyzické síle bylo jedním z faktorů, jak být stále v přípravě na možné pokračování soutěže. Na řadu přicházely různé výzvy, které běžely přes aplikace a naši hráči se do nich také zapojili.

Trenérské výzvy kluci plnily také a tou poslední, která měla ukázat na odhodlání a soudržnost byl individuální běh na 45 minut s cílem udělat maximum pro nejlepší výsledek. Vše ještě proběhlo v době, kdy jsme čekali na pokračování soutěže a připravovali se v omezených podmínkách, a to 3. dubna 2020. Do 15.dubna měla být výzva splněna. Bohužel za pár dní na to přišla zpráva, která nám ukončila sezónu na dobro. Pro letos končící hráče to pak bylo smutné rozloučení s dorosteneckou činností. Jedná se o ročník 2001 – Jakub Kaiser, Vojta Strnad, Patrik Brůža, Matyáš Holeček a Radek Kvída se tak loučili v prohraném zápase se svou kategorii v Klecanech.

I přes tuto zprávu kluci postupně splnili trenérskou výzvu a postupně posílali své výsledky snažení, aby tak podpořili týmové snažení. Samozřejmě že na vítěze čeká i ocenění, které bylo také motivací. Kromě zraněných Matyáše Holečka a Radka Kvídy kluci prokázali to v čem jsme silní a to je týmová soudržnost.

Díky za váš přístup……