Dorost U19
17/06/2020

U19 – VRACÍME SE ZPĚT I.

S uvolňováním opatření proti nákaze Covid 19 se můžeme zase vrátit ke společným tréninkům na hřišti a zase se společně scházet a dělat to co nás baví ve společnosti těch správných lidí.

Hned jak to bylo možné jsme podstoupili první tréninky. Kluci v nucené pauze nezaháleli, a tak proprad ve fyzické výkonnosti, kterou nabrali v zimním období se nekonal. Zde musíme hlavně vyzvednout jejiích morální vlastnosti, že stále živili naději na pokračování soutěže a když došlo na její přerušení vždy si našli volnou chvíli, aby se udržovali v rámci možností ve výkonnosti. Již první tréninky ukázaly jejich připravenost, a tak byla radost s kluky opět spolupracovat. Z základním stavebním kamenům U19 ( 15 hráčů ) přibyly ještě Urban Jašurek, který dostal svolení k jednání o přestupu a poté i Jirka Blažek, který dostal povolení k tréninkovým jednotkám s naším týmem. Oba hráči patří do klubu FK Neratovice-Byškovice. Oba dva se velice rychle zabydleli v týmu a stali se nedílnou součástí naší party. Účast na tréninku po výpadku byla téměř 100% a stejně,tak můžeme hovořit o 100% nasazení během tréninkových jednotkách.

Celý měsíc probíhaly tréninkové jednotky dvakrát v týdnu a ročníky 2001 ( Kaiser,Strnad,Kvída,Holeček,Brůža ) si přidávaly další v kategorii dospělých. Do těchto tréninků se také zapojili i vybraní hráči ročníku 2002 ( Feix,Eder,Kubáč,Horáček – Rypka,Šára stálice A-týmu ) což je pro tyto hráče velký příslib do budoucnosti. Kromě svých zápasů byli kluci pozváni k zápasům prvního i druhého týmu a vůbec si nevedli špatně.Zde je krátký souhrn těchto zápasů.

Zápasy A týmu a B týmu,kde nastoupili hráči U19:

Pšovka Mělník – FK Vysoká 2:1 (1:1) – hráno v Horních Počaplech 23.5.2020

Hráči ročníku 2001 Strnad,Kaiser, Brůža byli pozváni k zápasu A-týmu proti B-třídnímu týmu FK Vysoká a součástí týmu byli i Rypka,Šára.V samotném zápase kde jsme byli jasně lepším mužstvem jsme nevyužili herní převahu a spousty šancí ke vstřelení branky. U obou branek jsou podepsaní hráči U19.Nejprve skóroval Pavel Šára – 1:0 a pět minut před koncem se prosadil Lukáš Rypka – 2:1 po akci Kaiser,Šára.

Pšovka Mělník – FK Kralupy 1901 3:4 (0:2) – hráno v Horních Počaplech 30.5.2020

Hráči ročníku 2001 Kvída,byli v té době na zápase A-týmu proti FK Kralupy 1901 a opět se neztratily. Zápas jsme prohráli zbytečně po zbytečných chybách v rozehrávce a nedůslednosti ve vlastním pokutovém území. Zahazování brankových příležitostí nás stálo lepší výsledek.Opět se kluci neztratili a postarali se o všechny naše branky  – Radek Kvída 2x ( srovnal stav na 2:2 ) a jednu Pavel Šára, když korigoval výsledek v samotném závěru zápasu na 3:4. Své si odehrali Jakub Kaiser na stoperu a záložníci Patrik Brůža a Lukáš Rypka v záloze a útoku.

Vitana Byšice – FK Pšovka Mělník 1:0 (0:0) – hráno v Byšicích 6.6.2020

Do zápasu nastoupili všichni končící hráči U19 a jen škoda, že se brankově neprosadili, protože nevyužité šance hlavně Matyáše Holečka a Lukáše Rypky znamenaly v konečném účtování naší prohru.Ve druhém poločase se naše mladé pušky snažily utkání rozhodnout, ale proti byl brankář domácích Dominik Hnízdil, když několikrát vychytal oba naše hráče. Matyáš se dostal do tří vyložených šancí a Lukáš se neprosadil dvakrát.Ve druhém poločase nastoupilo 9 hráčů ve věku 17 – 19 let a to včetně brankáře Vítka Horáčka 2002, který se odbyl premiéru v kategorii dospělých. Strnad a Kaiser odehráli celý zápas.

Sestava druhého poločasu : Horáček – Vilda,Studený, Kaiser,StrnadBrůža,Havrlík ( Bláha ),Martínek – Rypka,Holeček,Šára

TJ Kly – FK Pšovka Mělník 2:6 (2:1) – hráno 13.6.2020 v Klech

První zápas nově se tvořícího se B-týmu doplněný opět o hráče U19 ( Kaiser,Strnad,Holeček,Horáček,Kvída,Rypka ) byl pro hráče kategorie U19 poslední v tomto období, kdy se připojili do kategie dospělých. Hlavně hra v prvním poločase nebyla podle našich představ s nepřesnou kombinací a chyběla součinnost mezi hráči. Při inkasovaných brankách jsme udělali chyby v rozehrávce a zbytečně jsme faulovali před naším pokutovým územím. Vítek Horáček v brance těmto brankám nemohl zabránit.Ve druhé půli byla naše herní aktivita větší, a to hlavně v útoku a na branky jsme dlouho nečekali. Na své vystoupení v Byšicích navázal Matyáš Holeček a po otočení průběžného výsledku z 2:1 na 2:3 hattrickem dokonal náš obrat na 2:6. Nutno podotknout, že si Matyáš připravil ještě další tři brankové příležitosti, které zahodil.Herní vytížení končícíh hráčů U19 a dalších nadějí ročníku 2002 v dresu dospělých, tak přineslo své ovoce.

Celkem se naši hráči zůčastnili 4 zápasů a byli i úspěšní nejen ve vytížení, ale i ve střeleckých statistikách. O 11 vstřelených branek v přípravných zápasech se podělili Holeček 3x,Šára 2x,Kvída 2x, Rypka.V dalším článku se budeme věnovat zápasům, které patří do kategorie U19.