Dorost U19
17/06/2020

U19 – VRACÍME SE ZPĚT II.

V předešlém článku jsme se zmínili o zapojení našich hráčů do kategorie dospělých a v tomto se vrátíme k přátelským zápasům, které jsme odehráli v době po uvolnění opatření nákazy COVID 19. Hráči byli dostatečně motivovaní a chtěli se v zápasech prosadit nejen hrou, ale i výsledkově.

FK Pšovka Mělník – TJ Sokol Tišice 16:1 ( 7:0 ) hráno v Hoříně 30.5.2020

První zkouškou byl zápas v Hoříně, kde se představili jen hráči, kteří budou příští rok pokračovat ( ročník 2002 ) a v modelovém utkání proti týmu z okresního pořeboru jasně dominovali. Rozdíl mezi soutěžemi byl opravdu velký, ale více než výsledek mělo utkání spíše ukázkový charakter. Obě mužstva nastoupila v počtu hráčů 8+1 a poté i 7+1.Hrálo se na zmenšeném hřišti s jednou statickou a jednou přenosnou brankou. Účelem bylo přilákat další dorostenecké týmy do soutěží OFS Mělník, protože celkový úpadek v této kategorii je příliš velký. Jednou z možností je úprava hrací plochy a počtu hráčů na ní. Střelcem utkání se stal Honza Feix se 7 brankami. Součástí týmu byl i nový trenér od příštího ročníku a tím byl Zdeněk Vavrek, který tak mohl sledovat počínání svých nových svěřenců.

Spartak Hrdlořezy – FK Pšovka Mělník 2:3 (0:1) hráno v Hrdlořezích 7.6.2020

Naše první zkušenost s tímto týmem hrajícím pražský přebor ( 2 tým soutěže ) byla velice přínosná. Domácí hráči měli za sebou již tři vyhraná přátelská utkání, a měli být tudíž více rozehraní. Navíc kluci byli fyzicky dobře vybaveni a to se nažili využít i v zájemné konfrontaci. Do zápasu jsme nominovali i Urbana Jašurka s Jirkou Blažkem a také našeho bývalého hráče Tomáše Bláhu, který rád přijmul naše pozvání.Osm našich hráčů odehrálo den předem zápas proti Byšicím, a tak jsme počítali, že se sestava v půli zápasu hodně protočí.První půle se odehrála převážně před brankou soupeře a to co mohla naše pozorná obrana vyřešit, tak bez větších komplikací tak učinila. Kluci výborně přebírali náběhy domácích hráčů a konstruktivní rozehrávkou přes střed zálohy, kde vše dobře dirigoval Honza Feix jsme se dostávali do přečíslení. Finální fáze nám opět ukázala svou slabinu, a tak některé dobře rozehrané situace jsme špatně vyřešili nebo je likvidoval pozorný domácí brankář. Souboje nás boleli ( později ze zápasu odstoupil Roma Kos ), a tak jsme se jim snažili vyhýbat vhodnou kombinací po celé ploše a domácí jsme tím i vhodně povodili.Po několika šancích jsme se dostali do vedení po střele Lukáše Rypky a snadné dorážky Honzy Feixe – 0:1.

Do druhé půle jsme nachali odpočívat kluky, kteří hráli den před tím zápas V Byšicích ( Rypka,Kaiser,Strnad ) a naopak nastoupili všichni z lavičky včetně již zmiňovaného T.Bláhy, který se posunul na post po Lukáši Rypkovi.Druhý poločas již nebyl bez chyb, ale přes inkasované branky ( obě zcela zbytečně ) jsme také v klidu vždy rozdíl navyšovali. Velmi povedná akce na 0:2 ze strany Strnad,Jašurek zakončená na vzdálenější tyči Brůžou měla svou nespornou kvalitu.Domácí pak vždy korigovali výsledek. Svou důslednost prokázal Jirka Blažek a zvyšoval v závěru na 1:3. O chvíli později po nedorozumění dvojice Kubáč Horáček domácí korigovali na 2:3.Přesto naši hráči zachovávali klidnou hlavu a vše řešili fotbalově což ukázalo na jejich kvalitu. Tu ocenili nejen domácí hráči, ale předvším jejich trenéři. Toto bylo pro naše kluky vysvědčení předvedené hry.

Sestava – Horáček – Kubáč ( 46 min Janda )Kaiser ( 46 min Kubáč ),Eder,Strnad ( 70 min Blažek ) – Kos ( 70 min Jašurek ),Feix,Rypka ( 46 min Bláha ),Jašurek ( 46 min Brůža ) – Kvída (  46 min Holeček ),Blažek ( 46 min Techlovský )

Branky – Feix ( Rypka ),Brůža ( Jašurek ), Blažek

SK Slaný – FK Pšovka Mělník 2:6 (1:0) hráno ve Slaném 14.6.2020

Zápasem, kde jsme měli ukončit jarní fotbalové a výsledkové snažení byl tým ze Slaného. Obě mužstva hrají krajskou soutěž ( Slaný skupinu A ), a tak se čekalo, že zápas bude mít patřičnou kvalitu. Prvních sedm minut se naši kluci nemohli srovnat s prostředím velkého hřiště a mokrém terénu.Nehráli přesně a často chybovali v přebírání míče a v kombinaci. Od desáté minuty jsme byli lepším mužstvem a po důrazných pokynech jsme zvýšili i pohyb a začali domácí hráče přehrávat. Opět jsme neuspěli v zakončení a tím dávali šanci domácím, kteří hráli hodně pod tlakem, ale do brejků. Své šance nevyužili Matyáš Holeček ( 3x se prosadil v zápase den předem ) a stejně tak i další hráči – Rypka,Kos, Brůža, Šára. Když jsme protrhli střeleckou nemohoucnost, tak nám branku Lukáše Rypky neuznal pomezní rozhodčí ( mladší dorostenc ) pro údajné postavení mimo hru. Náš tlak byl velký, ale místo abychom vedli, tak po špatném branění dvojice Brůža,Kubáč jsme dostali ve 44 minutě zbytečnou branku – 1.0.

V poločase došlo k domluvě a ke změně sestavy. Hned v nástupu do druhé půle jsme měli dvě šance na otočení výsledku, ale jak je již naší tradicí, tak jsme ze standartní situace dostali další zbytečnou branku – 2:0. V zápase běžela 50 minuta a my měli před sebou stále cíl zápas vyhrát. Kluci se probrali z letargie a zvýšili pohyb. Domácí obrana přestala dýchat a skóre se rychle měnilo. Nejprve snížil v 56 min Radek Kvída na 2:1 a poté vyrovnal Lukáš Rypka na 2:2. Po dalším zářezu na pažbě Radka Kvídy jsme utkání otočili – 2:3.Domácí byli natolik rozhozeni, že nám připravili svou nedůsledností 4 branku v podání Jirky Blažka – 2:4. Do této chvíle bylo utkání poněkud nervózní, a tak museli zasáhnout trenéři a postavit se na stranu našich hráčů ( Kaiser,Vavrek – tvrdě hájili své počínání ). Touto brankou se vše vyřešilo a emoce opadly.Naši hráči zcela převzali otěže zápasu.Lukáš Rypka pak po další pěkné souhře z pravé stany konečně chladnokrevně zakončil a náš tým vedl – 2:5. Poslední brankou v zápase a v dorostenecké kariéře pečetil naše vítězství z nekompromisní penalty kapitán týmu Jakub Kaiser a uzavřel celkový účet zápasu na 2:6. Rozhodčí pak zápas ukončil o 6 minut dříve.Za druhý poločas velká pochvala, že i za nepříznivého stavu naši hráči hráli svou kombinační hru a utkání zcela otočili a ovládli. Všichni hráči zaslouží uznání za své snažení.Poslední akcí bude týmová rozlučka a uzavře se tak naše tříleté společné snažení.

Sestava – Horáček – Kubáč ( 70 min Rypka ),Kaiser,Eder,Strnad ( 70 min Techlovský ) – Brůža,Šára,Feix,Kos ( 46 min Jašurek ) – Holeček (  46 min Blažek ),Rypka ( 46 min Kvída )