Filosofie

Jaké jsou naše hodnoty?

Filosofie klubu FK Pšovka

Jsme hrdým fotbalovým klubem s dlouholetou tradicí. Naším cílem je vychovávat sebevědomé, slušné a pohybově zdatné lidi, kteří vyznávají zásady fair-play a baví se sportem. Nejnadanější děti mají šanci probojovat se do profesionálních klubů, průměrné vychováváme pro náš A-tým, nebo B-tým mužů, slabším dáváme příležitost pohybově se rozvíjet a najít si svou cestu ke sportu.

Ať jsi tlustý nebo tenký, malý nebo velký, kluk nebo holka… pokud máš rád sport, jsi u nás vítán! 🙂

Tréninkový proces v přípravkách

Budeme si hrát. Děti hra baví a dospělé taky. Budeme se učit vnímat prostor, míč, spoluhráče i protihráče pomocí her. Her, ve kterých ani jednou nenastane zcela stejná situace. Her, ve kterých nebudeme dětem říkat kdy a kam mají běžet. Budeme se tím učit samostatnému a rychlému rozhodování, které v mnoha případech bude správné a v mnoha případech ne. Budeme se měnit v myslící bytosti, které si umí užít radosti z úspěchu i pojmenovat chybu při neúspěchu.

Budeme se vzájemně podporovat ve svém snažení. Budeme soutěživí v rámci zásad fair-play. Budeme dodržovat stanovená pravidla.

Nebudeme stát v dlouhém zástupu a čekat, než se dostaneme na řadu. Nebudeme se učit jen kopat do míče, ale i běhat, skákat, lézt, padat, házet a chytat.

Při zápasech budeme vyžadovat samostatné rozhodování a odvahu i za cenu mnoha „chyb“. Nebudeme děti po hřišti vodit jako loutky, ačkoli víme, že bychom tím mnohdy dosáhli lepšího výsledku. Poradíme, ale nevodíme za ručičku. I pád na pusu je forma učení. Trenéři nikdy nebudou upřednostňovat výsledek zápasu před učením nových dovedností svých hráčů. Zároveň ale budeme od všech hráčů vyžadovat maximální zaujetí pro hru. Odkopnout míč ve snaze o co nejlepší výsledek se naučí dříve nebo později každý, fotbalistu si ale musíme vychovat už od mala!

Pravidla hráče FK Pšovka

Pravidla rodiče FK Pšovka