Minipřípravka U7
09/09/2019

Turnaj Pšovka 7. 9. 2019

S velkou radostí jsme sledovali dění na pšoveckém hřišti v sobotu odpoledne, kdy se k nám sjely týmy minipřípravek z celého okresu – konkrétně z Tišic, Vojkovic, Kostelce, Nelahozevsi a Velvar. Během dvou hodin bylo na čtyřech hřištích odehráno 28 zápasů. Týmy se utkaly každý s každým ve 12 minut trvajících zápasech.

Specialitou tohoto turnaje byl herní systém, kdy se hrálo bez brankářů na malé branky (každý tým útočí na dvě) v systému 3+0. Tento způsob hry dává příležitost vyniknout i slabším hráčům. Ty silnější pak nutí používat hlavu a hledat volný prostor namísto bezcílného střílení jednoho gólu za druhým z poloviny hřiště (typická situace při klasické hře na branky 5×2 metry).

V našem týmu se ke dvojici „zkušených“ fotbalistů (Ondra, Vojta) přidali tři nováčci Míra, Tóňa a Máťa. Úplně každý z našeho týmu dnes vstřelil gól a prožil si radost z úspěchu. I mladší kluci zjistili, že mají šanci uspět, pokud vynaloží maximální úsilí. Ve hře kluků se střídaly pěkné akce do volného prostoru s bezcílným narážením do soupeřů. Přesně tak to má být a my doufáme, že v dalších turnajích budeme sledovat postupné pokroky všech našich hráčů, a že se nám třeba již brzy podaří na turnaj vyslat i druhý tým mladých fotbalistů.