29/09/2019

FK Pšovka U10 – TJ Sokol Cítov U11 0:22 (0:10)

Sestava: Kučera – Dolejš (C), Kettner, Nedvěd, Paděla, Plašil, Jindráček, Kořenský, Roudnický, Tvrdík

Bohužel ani napotřetí jsme nedokázali být Cítovu důstojným soupeřem. Z mého pohledu se jednalo o náš nejhorší zápas s tímto týmem – za polovinu hřiště jsme se dostali přibližně třikrát za 68 minut hry, což je naprosto šílené číslo. Příčin  neúspěchu je samozřejmě mnoho, v dnešním zápase jsme ani v jedné herní činnosti (kličkování, nahrávaní, výběr místa, bojovnost, střelba, hra 1 na 1 a tak dál) nebyli lepší než soupeř.

Nejhorší mi jednoznačně připadala nízká důvěra kluků ve vlastní schopnosti – stačilo zadupat a kluci v panice odpalovali míč bodlem na nejbližšího spoluhráče; když jsme kopali trestňák, tak první myšlenka byla nakopnout míč dopředu do největšího chumlu. Souboje 1 na 1 jsou jednou z nedůležitějších součástí fotbalu, ale pokud vždy, když se k nám blíží soupeř (byť je větší) míč ze strachu z chyby zakopneme, tak nemáme šanci vyhrát, ani se zlepšit.

Abych nebyl nebyl úplně negativní, tak vypíchnu i pár světlých momentů:

1. Méďa se naučil perfektní zidanovku, kterou třikrát zkusil v zápase (a třikrát se u povedla!). Když zvládne hrát celý zápas s maximálním nasazením, dokáže být určitě jedním z nejplatnějších hráčů v týmu .
  2. Výkony všech brankářů – kluci předváděli výborné zákroky (byť někde s trochou štěstí). S rozehrávkou stále bojujeme, ale pokud zvládneme zapojit brankáře i do hry (něco jako střední obránce, když máme míč), bude to pro nás obovská výhoda.

Závěrem bych chtěl podotknout, že se konečně začínáme scházet ve slušném počtu (v kádru je momentálně 16 hráčů), takže na zápas pojede samozřejmě jenom ten, kdo si to zaslouží svým nasazením a pílí během tréninků.