08/09/2019

FK Pšovka U10 – TJ Sokol Horní Počaply U11 4:16 (1:8)

Sestava: Kučera – Plašil, Paděla, Kettner, Dolejš, Kořenský, Jindráček, Roudnický (C)

Branky: 2x Plašil, Kettner, Roudnický

Oproti zápasu v Cítově se naše hra viditelně zlepšila ( i když k ideálu má stále daleko). Kluci dokázali předvádět hezké akce, ve kterých využívali kličky i nahrávky do volného místa. Bohužel se většina těchto akcí odehrávala v blízkosti půlící čáry nebo přímo před naší brankou, takže všechny naše chyby posílaly soupeře do samostatných úniků.

Nedařilo se nám dostávat se za záda soupeřových obránců, kteří dokázali zachytávat naše přihrávky na útočníky. Abychom to dokázali, budeme se muset naučit přihrávku vzduchem, na což se vrhneme na dalších trénincích.

Při bránění jsme měli problém zejména s urostlou holčičkou v útoku, která se protlačovala přes naše obránce (a častokrát se protlačila). Občas vyhodnotili kluci situaci velmi dobře, dokázali si navzájem pomoci a míč jí ve dvou odebrali. Nicméně na bránění situací jeden na jednoho budeme také miset zapracovat.

Nejlepší naši hráči dnes byli Pady, který dokázal výborně pracovat s míčem a hledat volný prostor, a Pláša, který mě překvapil tím, jak dokázal hrát chytře – předvídal nahrávku soupeře, předskočil protihráče a míč mu sebral.

Zlepšení od minulého zápasu bylo patrné. Doufám, že stejný trend bude pokračovat i v dalších utkáních a hloupých gólů v naší síti bude ubývat.