09/02/2020

Miniturnaj Mělník 8. 2. 2020

Sestava: Plašil, Paděla, Kořenský, Roudnický, Skřipský, Stočes, Januška

Pšovka 2010 – Ovčáry 2009 3:0 (Kořenský, Roudnický, Januška)

Pšovka 2010 – Pšovka 2011 B 10:0 (4x Plašil, 3x Kořenský, 2x Januška, Paděla)

U těchto dvou zápasů není moc co hodnotit, hrálo se v podstatě na jednu branku. Pozitiva: 1) Kluci předváděli akce, které už vypadaly velmi fotbalově – klamačky, kombinace více hráčů atd. Samozřejmě k tomu značně přispěl dostatek prostoru, který nám soupeři dávali. 2) Nejsme nejslabší ve vesmíru, jooooooooo!

Pšovka 2010 – Pšovka 2011 A 5:9 (0:5, 1:1, 4:3)  4x Plašil, Paděla

V prvním zápase jednoznačné vítězství bojovnosti a nasazení mladších nad naší leností a pohodlností. Jinak to nepadnout nemohlo – na soupeřově polovině hráli dva naši útočníci proti čtyřem soupeřům, na naší polovině zoufale bránili obránci přečíslení soupeře.

Naštěstí v dalších dvou střetnutích jsme se poučili a výrazně zlepšili bojovnost, rychlost přistupování k soupeřům, pohyb bez míče. Samozřejmě je takový styl hry výrazně fyzicky náročnější, ale jinak se proti žádnému kvalitnímu soupeři hrát nedá. Tohle je základ, ke kterému se postupně budeme snažit přidávat fotbalovou nadstavbu – větší rychlost práce s míčem pod tlakem, průnikové přihrávky za obranu. Líbilo se mi Plášovo nápadité překonání vyběhnutého brankáře z půlky hřiště, Roudyho řešení situací 2 na 1 přihrávkou na volného spoluhráče a Šímova schopnost poradit si s napadajícími útočníky. A samozřejmě zlepšení přístupu u všech ostatních.

Gratuluji Kubovi k prvním gólům v pšoveckém dresu. Aby jich bylo ještě více, je potřeba se zapracovat na ochotě celý zápas makat, běhat a bojovat.

P.S. Doufám, že kdyby kluci měli v budoucnu na výběr dát si odvetu se silným nebo slabým soupeřem, vyberou toho silnějšího s touhou se mu vyrovnat. I kdyby měli zase prohrát. Snad každý na ten důvod, proč by to tak mělo být, přijde sám. Dnes ale byla většina kluků značně zklamaná, když se dozvěla, že budou zase hrát se silnějším „žlutým“ týmem jedenáctek místo sázení hattricků do sítě začátečníků…