11/01/2020

Přátelská utkání 11. 1.

FK Pšovka U10 – FK Pšovka U11

Z mého pohledu velmi přínosné utkání pro naše kluky, ve kterém mohli změřit síly s kvalitním soupeřem. I přes velký rozdíl ve skóre se kluci dokázali v některých pasážích vyspělejším soupeřům vyrovnat a hra vypadala celkem k světu. Stále však musíme pracovat na tom, abychom dokázali využít přečíslení/náskok/volné místo, když už si ho tou rozehrávkou vypracujeme. Budeme se snažit zrychlovat všechny činnosti – rozhodování, převzetí míče a práci s ním. Ulehčíme si práci v zápasech tím, že budeme perfektně ovládat taktiku – rychlé napadání, návrat do obrany, chytrá hra před svojí bránou.

Doufám, že kluci dnes viděli, jak může být fotbal jednoduchý a krásný, a to už i v tom jejich podání, pokud zvládnou hrát takticky a uplatnit naučené dovednosti. A doufám, že se s tímto málem světlých momentů nespokojí a budou se chtít každý trénink a zápas zlepšovat, aby se vyrovnali svým starším kolegům, za kterými dnes v mnoha ohledech zaostávali. Stoprocentně to je v našich silách.

Přátelské utkání U9

Dan, Honza a Míla, kteří zatím nenasbírali tolik fotbalových zkušeností, se zapojili do zápasu s mladší přípravkou, kde si mohli zahrát se sobě rovnými fotbalisty. Největší pochvalu mám pro Mílu, který celý zápas bojoval jako lev, výborně hrál s míčem a dokonce i pomáhal svým spoluhráčům tím, že na ně mluvil. Zcela zaslouženě dal 4 góly. Doufám, že se stejnou chutí do fotbalu ho budu vídat co nejdéle. Honza taky předvedl slušné zlepšení, když se naučil využívat celé tělo k boji se soupeři. Když k tomu přidá ještě odvahu a schopnost hrát s míčem, věřím, že bude dávat spoustu gólů. Za dnešek gratuluji k prvním dvěma brankám! Dan toho zatím s míčem moc neodehrál, protože když už se k němu dostal, tak většinou okamžitě nahrával. Danův úkol bude se s balónem co nejvíc „skamarádit“, aby ho dokázal ovládat i v běhu.