24/11/2019

Přátelské utkání SK Mšeno

FK Pšovka U10 – SK Mšeno U11 3:14 (???)

Sestava: Kučera, Jindráček, Plašil, Nedvěd, Kettner, Dolejš, Škrabánek, Synek, Stočes.

Branky: 3x Plašil.

Jedním z cílů dnešního zápasu bylo dostat do hry kluky, kteří neměli tolik zápasových zkušeností – Mílu, Honzu a Dana. Moje první myšlenka byla postavit dvě vyrovnané čtyřky, ale bohužel to mělo jiný efekt, než v jaký jsem doufal. Místo toho, aby naši zkušenější borci táhli svým výkonem nováčky a byli pro ně vzorem, tak za nimi spadli na úroveň začátečníků – ve hře chyběly naprosto samozřejmé věci jako nabíhání při rozehrávkách nebo aspoň snaha o individuální hru s míčem. Vrcholem byly rozehrávky Kůči, při nichž by si jeden mohl myslet, že za nás nastoupil brankář staré gardy Tuhaně… Tonda totiž nejdřív zkušeně podržel 10 vteřin míč a pak ho buď někam odmáznul, nebo se rozvážným krokem vydal na útočný výpad. Prostě žádnej spěch, žádný vzrůšo. V součtu z toho bylo cca 30 minut hry na naší polovině prakticky bez ohrožení soupeřovi branky.

V druhé polovině jsme překopali taktiku a poslali do boje dvě rozdílné čtyřky. Ta první složená ze zkušenějších kluků měla za úkol dostat do hry všechny naučené dovednosti, aby naše hra zase připomínala fotbal. To se celkem povedlo, a proto jsme dokázali se udržet na soupeřově polovině a být nebezpeční v útoku. Druhá čtyřka byla trochu hozená do vody s úkolem držet si pozice, být připravený na hru a bojovat. To kluci jakžtakž zvládli, ale bohužel jim chyběli potřebné dovednosti k tomu, aby se dostávali s míčem dopředu. Ale celkově dojem z naší hry byl v druhé části zápasu rozhodně lepší.

Za vypíchnutí stojí: Kůčova zidanovka z pozice brankáře, Plášův obranný skluz po sprintu přes celé hřiště, Mílův výkon v brance (až na úplný závěr), Danovo nabíhání na auty (ale jenom na konci) a Honzovi pěkné nahrávky placírkou (taky pouze v závěru).

Doli, Keťas a Méďa měli také několik hezkých akcí, ale už bych čekal, že těch pokusů o odvážné řešení bude za zápas mnohem mnohem víc. A rozhodně jsem čekal od Domči, že se dokáže víc hecnout a předvést nějakou ze svých fotbalových dovedností, ale bohužel ani po dlouhém přemýšlení si na nic nevzpomenu 🙁

Každopádně, čeká nás turnaj a každý z kluků má šanci říct si svým výkonem a nasazením na pondělním a čtvrtečním tréninku o nominaci.