16/05/2020

TJ Sokol Cítov U11 – FK Pšovka U10 5:19

Sestava: Kučera, Nedvěd (C), Kettner, Kořenský, Plašil, Janíček, Javůrek, Vlastník.

Branky: 6x Javůrek, 5x Vlastník, 3x Kettner, 2x Plašil, Kořenský, Nedvěd, Kučera.

Pšovecký válec se po dvouměsíční přestávce opět rozjíždí. Měli jsme další příležitost změřit síly s o rok staršími kluky z Cítova – což na podzim několikrát nedopadlo úplně slavně. Teď už jsme šli do utkání o něco zkušenější a s několika posilami (děkuji!) v sestavě, takže jsme se dokázali soupeři vyrovnat a v mnoha ohledech ho předčit.

Jsem rád, že byla jasně viditelná převaha kluků v individuálních schopnostech a zvládali pracovat s míčem i v těžkých situacích a v podčíslení. Co ještě je potřeba vylepšit je aktivita hráčů bez míče v útočné fázi – tzn. běhat, a to tak že chytře. Kluci by měli vnímat prostor, spoluhráče i soupeře čím dál tím lépe a využívat všechny možné taktické finty pro jeho překonání – odskočení a pokrytí míče, uvolnění prostoru pro spoluhráče (odtažení soupeře), výměna pozic, náběh na míč do nohy, náběh na míč do běhu, vysoký míč…

Přidávám ještě poznámku Javiho, jak se to hraje na Slávii: „Důrazněji. “ Méně vyčkávání a taktizování, rychlejší přistupování k hráčům a vyvolávání osobních soubojů – zvlášť při presinku na útočné polovině. Dneska nám to prošlo i bez toho, proti kvalitnějším týmům už ale můžeme narazit.

Celkově ale ve mně zápas zanechal dobrý pocit a doufám, že nám povedený výkon dodá další motivaci k rozvíjení našich fotbalových kvalit.

P.S.: Gratuluji Šťépovi k první startu v pšoveckém dresu (obrazně řečeno, dnes to byla jenom rozliška :D). Příště snad už i s gólovým zápisem.

Fotky na našem FB ZDE.