07/06/2021

Další fotbalový víkend za námi

TJ Sokol Cítov U13 – FK Pšovka U11 6:3

Sestava: Sochor, Januška, Paděla, Kettner, Kořenský (C), Nedvěd, Plašil, Tvrdík, Janíček, Stočes, Roudnický

Branky: 2x Tvrdík, Plašil

Podruhé v krátkém časovém sledu jsme se utkali s mladšími žáky Cítova. Oproti prvnímu utkání vyztužil soupeř obranu, takže individuální průniky už nebyly tak úspěšné. Potěšila mě aktivita při výstavbě útoku z obranné poloviny, spoustu akcí jsme dotáhli až do zakončení (ale jásat ještě nemůžeme, další spousta jich ztroskotala na absenci náběhu, špatném krytí míče či nepřesné nahrávce).

Jsme rád, že máme zápas natočený a můžeme řešit základní individuální taktiku – do jakého prostoru se potřebuju dostat při bránění, kdy si na hřišti můžu odpočinout a kdy ne, kdy zůstanu u svého hráče a kdy musím jinam, abych zachránil situaci,… Občas se totiž stane, že hráči, kteří nejsou zrovna v blízkosti míče (tzv. v těžišti hry), úplně „vypnou“ a procházejí se, jako by to, co se zrovna děje, nebyl jejich problém.Tohle už není chyba typu nevadí, stane se…

Indivudálně se mi líbil výkon Šími, který se postaral o spoustu rozehrávek, a svým výkonem mě potěšil i Roudy, který měl opravdu dobrou úspěšnost hry 1 na 1 v křídelních prostorech (ale ta střela je furt bídná 🙁 ). Pěkné fotbalové momenty měl ve hře i Keťas, hlavně mě potěšila rychlá hra po zisku míče.

Očekávejte sestříhaná videa k rozborům 🙂

FK Pšovka – FK Čechie Kralupy 16:19 (4:4, 2:8, 6:5, 4:3)

Sestava: Sandu, Sebella, Bánovčin, Tupý, Štětka, Berkela, Kořenský (C)

Branky: 5x Bánovčin, 4x Berkela, 3x Kořenský, 2x Tupý, Sandu, Štětka

Zápas mě překvapil, vypadalo to celkem fotbalově z obou stran. Tím myslím snahu o hru s míčem i kombinaci bez zbytečných odkopů. Potěšilo mě pár hezkých akciček, při kterých bylo vidět, že kluci už získávají pomalu cit pro hru a jsou schopni pomocí nahrávky dobře řešit přečíslení. Jediné, co mě opravdu štvalo směrem do útoku byla střelecká neschopnost, být na Koljově místě, tak bych si rval vlasy z těch střel po zemi doprostřed… vždyť těch gólů mohlo být deset a ne čtyři! Tady musím zopakovat, že na vypilování kopu nártem a placírkou stačí zeď, míč a trocha vůle.

Do obrany to bylo jinčí kafe 😀 ačkoli byli všichni naši kluci podobného vzrůstu, tak rozdíl ve schopnosti bránit hráče 1 na 1 byl obrovský. Šíma jako jediný se dokázal do toho souboje rameno na rameno vůbec dostat, a měl v něm vynikající úspěšnost. Kolja a Fanda asi 10x nepočítali s tím, že by si to soupeř třeba mohl kopnout do strany, když na něj vyběhnou, a probíhali souboje, Bany bránil jako basketbalista – bez kontaktu se soupeřem. Andy jevil snahu se do souboje dostat, ale pohyb byl často neobratný, což vedlo na několik faulů.

Gratulace Tomovi k prvním gólům ve pšoveckém dresu. Snad už budou jenom přibývat.