22/05/2021

Další setkání s velkým hřištěm

TJ Sokol Tišice U13 – FK Pšovka U11 9:4 (3:1)

Sestava: Sochor, Sandu, Roudnický, Sebella, Paděla, Januška, Nedvěd, Kettner, Bánovčin, Stočes, Berkela, Štětka, Nicek, Plašil.

Branky: 4x Plašil

Protože nás tento víkend bohužel nebylo dost na odehrání 2 zápasů, jeli i kluci z r. 2011 hrát (poprvé) na velké hřiště do Tišic.

Co se týče předvedené hry, tak první půlku zápasu to bylo spíš taková kopaná než fotbal. Po zisku míče jsme často volili nejjednoduší variantu – odkop na hrot nebo na křídlo, kde jsme ho po pár vteřinách přetlačování ztratili (tady musím pochválit stopera domácích, přes kterého šlo velmi obtížně projít, i když to Pláša často dobře zkoušel s kličkou, v rychlosti…ale někdy to prostě nestačí). Pozitivem byla zodpovědná i důrazná obrana, kdy na sebe kluci dokázali promluvit a dobře si obsadit soupeře. Výsledkem byla vyrovnaná hra i výsledek, ale celkově to bych řekl „o ničem“, minimum šancí nebo povedených akcí na obou stranách.

V druhé půli to bylo fotbalově lepší, začali jsme už u obránců, kde už se častěji objevovala varianta zpracuju, rychle hraju s míčem, dovolím si na soupeře, nahrávám. Za toto bych pochválil Padyho, kde to vypadá často fotbalově při zakládání útoku (ale nesmějí dojít síly…). Dařily se dobře rozehrávky od brankáře, kdy soupeři nedokázali pokrýt všechny nabízející se hráče, a celkem snadno jsme šli dopředu (srovnej s tím, kolikrát se nám po autu podařilo udržet míč, natož ho třeba dostat pryč z chumlu na druhou stranu).

Zlepšená ofenziva ale vedla na zhoršenou defenzivu, už jsme nebyli tak zodpovědní a rychlí v přemýšlení a častěji jsme nechávali soupeři prostor k samostatným únikům 🙁

Celkově bych u kluků, kteří ještě nejdou do žáků (nebo jdou, ale mají velké nedostatky v technice), řekl, že bylo fajn si to zkusit, ale ještě je potřeba zůstat na malém hřišti a rozvíjet hlavně individuální schopnosti. Velké hřiště už klade vyšší nároky na připravenost hráče (taktickou i technickou), je velkým problémem zakončit každou druhou akci nárazem do soupeře/špatným zpracováním/nepřesnou (nepřipravenou) nahrávkou (další pokus totiž může být narozdíl od malého hřiště až za dlouho).