14/09/2021

Domácí Pohár mládeže bez jediné výhry :(

FK Pšovka – TJ Sokol Holubice 2:3 (1x Bánovčin, 1x Sochor)
FK Pšovka – TJ Sokol Kněžmost 0:4
FK Pšovka – FA Bohemians Velvary 0:5
FK Pšovka – SK Slaný 3:4 (1x Makarenko, 1x Moudřík, 1x Páko)
FK Pšovka – TJ Březiněves 1:2 (1x Páko)

Sestava: Pecka – Kuzmyk, Moudřík, Pastyřík, Sochor, Bánovčin, Makarenko, Páko.

No, objektivně řečeno, dnešní zisk 0 bodů byl celkem smůlovatý. Poměrně vyrovnané byly úplně všechny zápasy – ani při vysokých prohrách se nestalo, že by nás soupeř úplně beznadějně drtil, ale…. něco tomu zkrátka chybělo. 🙂

Jak jsem zmiňoval minule – výsledek a dojem ze hry je vždycky hodně ovlivněn tím, nakolik se dokážeme dostat s míčem od naší branky. V minulých zápasech se Berinovi dařilo perfektně rozehrávat, dnes naopak jen velmi málo. To není smůlou, ale tím, že dnes měl zkrátka vždy o vteřinku méně času on i nabíhající spoluhráči. A na tuhle rychlost už jsme nedokázali reagovat a plynuly z toho časté ztráty míče v oblasti, kde už se to jen těžko zachraňuje.

Celkově jsme asi byli o kousek slabší ve všech ohledech – atleticky se soupeřům obvykle rovnali (nebo je předčili) jen Tonda, Péťa a Kuzmič. S tím toho ale v tréninku moc nenaděláme (ačkoli i rychlost je samozřejmě jedna z oblastí, které se věnujeme), takže se musíme zaměřit na to, co můžeme vylepšit jednodušeji. A tím je určitě pohyb bez míče, pochopení herních principů (obsazování hráčů a prostoru, výměny míst pro uvolnění prostoru,…), rychlá komunikace ve všech částech hřiště a naprostá jistota v práci s míčem. Pokud dokážeme pracovat s míčem pod tlakem soupeře, v pravou chvíli si pomůžeme přihrávkou a nebudou nám utíkat jednoduché míče, tak si mohou být soupeři atletičtí jak chtějí, ale k míči je nepustíme.

Jednoznačně k tomu povede dlouhá cesta, ale já se rozhodně pokusím kluky přesvědčit, abychom to alespoň zkusili. Abychom na sebe byli i v tréninku přísní a neustále se zlepšovali. Abychom sami na sebe v tréninku vytvářeli tlak a sami sebe neustále posouvali vpřed. Taky jsme si s klukama řekli, že určitě budeme chtít takhle těžké zápasy hrát častěji, abychom se porovnávali i s lepšími, než jsme my. Takže určitě něco vymyslíme… ale mám za to, že další velmi těžký soupeř nás čeká hned v neděli. 🙂