28/09/2020

Domácí zápasy Čechie + Obříství

FK Pšovka B – FK Čechie Kralupy A 22:6 (16:3)

Sestava: Sochor, Paděla, Janíček, Kettner, Plašil, Štětka, Nicek, Jindráček, Šuchman J.

Branky: 6x Plašil, 5x Janíček, 4x Jindráček, 2x Sochor, 2x Štětka, Šuchman J., Paděla, Nicek.

Hodnocení je psáno po zhlédnutí záznamu první půle, který mě bohužel moc nepotěšil, naživo to vypadalo o něco lépe. Patrné byly především pomalé reakce na hru (např. při obsazování hráčů), které soupeř nedokázal trestat, a mraky zbytečných ztrát. K tomu přispěl mokrý a těžký terén, který výrazně ztěžoval ovládání míče v rychlosti. Ale dál už to bylo jenom o naší chytrosti, jestli se tomu běhání s míčem do soupeřů dokážeme co nejvíc vyhýbat, jestli udržíme míč pod kontrolou a oplocený, jestli dokážeme rychle nahrávat (hlavně dozadu, kde je neustále volno) a otočit hru. Tohle vše se nám povedlo tak pětkrát za poločas, což bohužel není mnoho (ale když už se zadařilo, tak to většinou vedlo ke gólu). V tomhle ohledu se mi líbil výkon Fandy, který hrál velmi účelně, míč nedržel zbytečně dlouho a rychle ho dostával např. po zpátečce na druhou stranu. Celkově bych si ale u Pláši, Šťépy, Keťase a Padyho představoval tu hru klidnější, s rozvahou a s menším počtem chyb. Videorozbor nás na tréninku nemine.

FK Pšovka A – TJ Sokol Obříství 5:5 (4:4)

Sestava: Sochor, Paděla, Nedvěd, Tvrdík, Kořenský, Kettner, Plašil, Štětka.

Branky: 3x Plašil, Tvrdík, Štětka.

Objektivně těžký zápas s fyzicky i takticky vyspělým soupeřem. Obecně platí, že většina branek v zápasech dětí padá po chybách nebo ze samostatných úniků. Chybu ale udělali kluci z Obříství jedinou (tu Fanda potrestal gólem) a neustále bránili ve třech na vlastní polovině, takže do protiútoků jsme se moc nedostávali. Typická situace byla tedy rozehrávka přes brankáře na obránce a následný postupný útok 4 na 3 nebo 4 na 4. Tady jsem spokojený s klidnější hrou našich obránců, kteří už dokázali hrát kombinačně s brankářem a málokrát míč ztratili. (Technické chyby se občas stanou v každém věku a na všech úrovních, ale ty v vyhodnocování situací by už tam být neměly – nejčastěji je to špatná kontrola prostoru, dlouhá klička za prvního protihráče a odebrání míče dalším soupeřem). Trochu horší to bylo na útočné polovině, kde jsme se moc neprosazovali – tady to naopak místo držení míče chtělo odvahu hrát 1 na 1, a udělat si tak dobrou pozici k zakončení z dálky.

Jediná věc, která mě opravdu štve, bylo nízké tempo ve 3. čtvrtině (navíc nepochopitelně za nerozhodnutého stavu), kdy jsme nereagovali včas a nedohrávali souboje. Bojovnost, pohyb a aktivita tam musí být i bez hecování trenéra.

Hráč zápasu Méďa, vynikající klidná hra na pozici obránce a mnoho hezkých nahrávek i průniků.