09/11/2019

FK Pšovka U10 – FK Pšovka U9 21:6 (8:3)

Sestava: Kučera, Roudnický, Plašil, Nedvěd, Dolejš, Jindráček, Skřipský, Paděla, Kettner, Kořenský (C)

Branky: 6x Plašil, 5x Nedvěd, 3x Kučera, 2x Skřipský, 2x Kořenský, Kettner, Jindráček, Dolejš

Kluci, kteří celý podzim nastupovali v okresním přeboru proti soupeřům o rok starším, teď dostali příležitost zahrát si proti svým mladším kolegům ze Pšovky, jejichž tým byl navíc doplněn o výběr pražských S – Páťu Javůrka ze Slavie a Máru Hřebce ze Sparty. Zápas se hodně lišil od těch v okresním přeboru, kdy jsme vždy hodně hráli s míčem a dostávali z našich chyb hodně gólů bez toho, aby musel soupeř cokoliv složitějšího vymýšlet. Dnes hráli s míčem oba týmy,  a proto dokázali kluci vstřelit velké množství gólů z toho, že důrazně napadali rozehrávku obránců.

Také se nám dařilo využívat přihrávky k překonání obrany soupeře – některé nahrávky opravdu „měly oči“, a tak místy hra vypadala velmi pěkně i pro diváky. Povedla se např. rychlá výměna míče mezi Plášou a Méďou a rychlé zakončení z jednoho dotyku nebo Skřípova blesková stahovačka, únik po lajně a nahrávka za obranu. Kluci si dokázali osvojit různé stahovačky a zasekávačky a už je dokážou i použít ve správný moment v zápase, ale složitější finesy a pokusy o ně se bohužel v naší hře neobjevují, a proto je budeme neustále povzbuzovat, aby se nebáli naučené dovednosti použít i v zápase. Taky se zaměříme na konstruktivní hru brankářů, protože situací, kdy vybíhající gólman bez přemýšení jenom odpálil míč, bylo na můj vkus opravdu hodně – a spousta z nich se dala řešit kličkou útočníkovi nebo rychlou nahrávkou.

P.S. Slíbená limča samozřejmě platí. Těm, co nechodí na čtvrteční tréninky, se to pokusím nějak vynahradit 🙂