21/06/2020

Fotbalový víkend 20./21. 6.

Mělnická klička 2020

Sestava: Kučera, Kořenský, Nedvěd, Janíček (C), Kettner, Paděla, Plašil, Tvrdík, Skřipský

FK Pšovka – Xaverov Horní Počernice A  1 : 10 ( 0 : 5 )

Branky : Kořenský

Xaverov Horní Počernice B – FK Pšovka  6 : 1  ( 4 : 1 )

Branky : Plašil

FK Pšovka – SKK Hovorčovice 1 : 5 ( 0 : 2 )

Branky : Tvrdík

FC Mělník – FK Pšovka 2 : 6 ( 0 : 3 )

Branky : 3x Plašil, Nedvěd, Janíček, vlastní

FK Pšovka – SK Roztoky 7 : 7 ( 5 : 2 )

Branky : 2x Plašil, 2x Skřipský, Janíček, Kořenský, Paděla

Hodnocení trenéra Jirky:

Turnaj jsme začali s papírově nejsilnějšími soupeři, kteří na tomto turnaji hráli (Xaverov Horní Počernice A a B). Ačkoli bylo v obou zápasech znát, že jsou soupeři o poznání lepší, kluci se s tím poprali statečně a jsem rád, že si to nenechali pro zbytek turnaje znechutit. Snažili se po celou dobu turnaje hrát (pozn. red.: naším aktivním stylem založeným na odvážné indiduální hře :D), byť to ve většině případech výsledkově nedopadlo. Myslím si třeba, že se soupeřem SKK Hovorčovice se dal uhrát lepší výsledek, ale to se nestalo (věřím, že příště to bude zase o něco lepší).  Na soupeřích kolem Prahy bylo vedět, že to hrají hodně do těla a to nám dělalo problémy  (na tom budeme pracovat).  Do turnaje jsme šli s jasným cílem a to bylo porazit našeho věčného rivala FC Mělník, což se nám podařilo. V posledním utkání jsme se postavili proti týmu SK Roztoky. Kdo by chtěl před zápasem  tipovat výsledek, určitě by nedal remízu. Ze zápasu se stala doslova přestřelka . Vítězství nám uteklo v poslední minutě, kdy soupeř vyrovnával na konečných 7 : 7. Napínavé utkání až do konce.

Přátelské utkání vs TJ Sokol Tišice

Sestava: Jindráček, Januška, Janíček, Stočes, Synek, Škrabánek, Tvrdík.

FK Pšovka – TJ Sokol Tišice 41:7 (8:2, 16:3, 17:2)

Branky: 13x Jindráček, 8x Tvrdík, 7x Stočes, 6x Janíček, 4x Januška, 2x Škrabánek, Synek.

Tady bohužel není moc co hodnotit, kluci nebyli soupeřem dotlačeni k tomu, aby museli hrát v maximálním tempu, a občas nám procházeli i věci, za které by nás silnější protihráči trestali (kličky do hráčů (nebo rovnou do chumlu), slabé střely, pomalý návrat). Tím ale neříkám, že by se to dělo pořád, k vidění byly pěkné akce i rychlé návrat do obrany 🙂

Pozitiva:

1) Hodně času na individální koučink – výběr řešení v útočné situaci, jak odclonit hráče rukou,… Snad si kluci něco zapamatují a dokáží to přenést do dalších utkání!

2) Velmi dobrá úroveň přecházení 1 na 1 a kontroly míče, na klucích bylo vidět, že už nějakou tu základní fotbalovou výbavu získali.

3) Vyzkoušeli jsem si jiné rozestavení – diamant (i když nakonec jsme dospěli k závěru, že je čtverec lepší).

4) Dobrý týmový duch, po dlouhé době jsme oprášili náš vítězný pokřik.

.

41) góliky 🙂