13/09/2020

Hrací den 12. 9. 2020

FK Pšovka B – FK Neratovice-Byškovice B 9:11

Sestava: Roudnický – Štětka, Tvrdík, Jindráček, Sochor, Kettner, Kotík.

Branky: 2x Kotík, 2x Jindráček, 2x Štětka, Sochor, Kettner, Tvrdík.

Nejpovedenější z dnešních zápasů. Kluci dokázali držet krok se soupeřem a hrát ve vysokém tempu. Fotbalová kvalita (tím myslím zejména schopnost pracovat s míčem a zbytečně ho neztrácet) na naší straně sice nebyla taková jako u neratovických kluků, ale zase jsme pěkně dokázali využít přihrávku za obránce k přechodu do útoku (a viděli jsme i pár hezkých kombinačních akcí). Nejhezčím momentem byla Tvrďasova povedená zidanovka následovaná přihrávkou do samostatného úniku.

FK Pšovka C – SK Slavia Velký Borek 7:12

Sestava: Horčic, Sebella, Škrabánek, Stočes, Bánovčin, Roudnický, Berkela.

Branky: 2x Stočes, 2x Škrabánek, 2x Roudnický, Berkela.

Začátek zápasu byl povedený, kluci dokázali důrazně napadat u soupeřovi brány a vstřelit rychle několik branek. Po Járově zranění došlo k výměně brankáře, což se ukázalo jako rozhodující faktor. Měli jsem ohromné problémy vyhrabat se z naší poloviny, a to jednak kvůli nízké aktivitě při nabíhání, tak i kvůli zatím nezvládnuté technice nahrávky (razance, přesnost) u Andyho, Jardy, Johnnyho a Roudyho. Což mimochodem vedlo k tomu, že k míči se dostal pouze ten, kdo si ho vybojoval…což Míla začal naštěstí po (delší) chvilce přemlouvání dělat, jinak by stál celej zápas zapíchlej vepředu jak vidle 😀

Cíl je jednoznačný, zlepšovat individuální dovednosti každého z kluků – naučit se pro začátek perfektně krytí míče, nahrávku oběma nohama.

FK Pšovka A – FK Neratovice-Byškovice A 12:27

Sestava: Sochor – Nedvěd, Plašil, Kořenský, Paděla, Kettner, Pastyřík, Kuzmyk.

Branky: 5x Plašil, 3x Nedvěd, 2x Kettner, Pastyřík, vlastní.

Utkali jsme se s nejsilnějším týmem v našem okrese, a rozhodně nám to ukázalo, co naší hře ještě chybí. Začal bych ale tím, že hráči obou týmů si dokázali velmi pěkně poradit v řešení útoků do otevřené obrany – přečíslení po ztrátě míče na vlastní polovině bylo většinou smrtící…což vedlo k téměř 40 brankám v zápase.

A teď kde byl rozdíl (po důkladném zpětném rozebrání zápasu). Určitě v reakci na hru a hladovosti po zisku míče. Zatímco naši obránci nedostali na práci s míčem nikdy ani centimetr prostoru navíc, my jsme nechávali na druhé straně příliš prostoru a teprve po nahrávce na beka jsme ho vyráželi napadat (a protože měl spoustu času, mohl jednoduše dělat kličku na rozběhnutého hráče a hned vytvářet přečíslení).

Dále v řešení situací před vlastní brankou, protože i přes vysoké napadání jsme si měli poradit lépe – útočníci se měli mnohem víc zapojit a svým pohybem si říct o dlouhý míč, obránci měli rychleji a razantněji dostávat míč ze zahuštěného prostoru dopředu a nechodit do nic neřešících kliček.

Zkusíme zařadit taktický trénink, abychom šli do dalších zápasů lépe připraveni.