07/06/2020

Miniturnaj Cítov 7. 6.

Sestava: Skřipský (C), Tvrdík, Kettner, Januška, Stočes, Roudnický, Jindráček, Sochor

FK Pšovka – TJ Sokol Tišice U11 6:1, 0:5

Branky: 4x Jindráček, 2x Stočes

FK Pšovka – TJ Sokol Cítov U11 1:3, 2:2

Branky: Januška, Skřipský, Jindráček

FK Pšovka – FK Bechlín U11 0:1, 0:3

Branky: nikdo 🙁

V prvním kole turnaje mě náš výkon opravdu mile překvapil. Na klucích byla vidět velká chuť do hry a radost z fotbalu, což bylo mohutně podpořené tím, že se jim dařilo s lehkostí s míčem překonávat soupeře. Zvlášť při rozehrávkách od brankáře jsme si dokázali pěkně nabíhat a uvolňovat se od obránců, takže jsme místo dlouhé plácání se před vlastní brankou mohli rychle mířit do útoku. Celkově se dá říct, že v tu chvíli bylo v pšoveckém dresu 8 hráčů, z nichž každý hrál na 100 % svých možností, co se týče nasazení, techniky i taktiky. Tohle si zapamatujme, takhle chceme hrát!

Velkou kaňkou na našem výkonu je druhý zápas proti Tišicím, kdy jsem totálně rezignovali na většinu herních činností (a na hru na pozicích a bránění zvlášť) a nechali si od útočníka z Cítova, kterého si Tišice půjčili, nasázet pět branek bez většího odporu.

Dále se budeme zaměřovat na to, abychom byli rychlejší, nepředvídatelnější a nebezpečnější na polovině soupeře, abychom dokázali řešit situace v  přečíslení i podčíslení, abychom se dostávali častěji do střelby a aby naše střely byly nepříjemné i pro velké a dobré gólmany.

Pochvalu a kritiku za dílčí úspěchy a neúspěchy se vyslechli kluci na hřišti, vypíchnout ale musím výkon Tvrďase, který vybojoval spoustu míčů a ač sám góla nedal, tak jich hodně připravil pro kluky. Děkuju Sochymu za nečekanou výpomoc s vypůjčenými chrániči a kopačkami, rozhodně nám pomohl.

P. S.: Kapitán jde příkladem a nejí na fotbale takové hnusy jako párky v rohlíku. Tak na to při „boji o pásku“ myslete 😉 (Edit: Omlouvám se Skřípovi, že to mohlo vyznít tak, že on to jako kapitán nezvládl. Omyl. Nezvládli to někteří z těch, kteří kapitána chtěli získat.)