31/05/2020

Miniturnaj Ovčáry 30. 5.

Sestava: Stočes, Jindráček, Skřipský, Januška, Škrabánek, Paděla, Nedvěd, Kučera

FK Pšovka : AFK Hořín 3 : 4
Branky : Skřipský , Paděla , Kučera

FK Pšovka : Sokol Ovčáry 8 : 1
Branky : 4x Nedvěd, 3x Jindráček, Paděla

FK Pšovka : SK Labský Kostelec 2 : 3
Branky : 2x Stočes

Hodnocení trenéra Jirky:

V sobotním odpoledni jsme sehráli malý turnaj na půdě Sokola Ovčáry, kterého se zúčastnily kromě zmiňovaného týmu domácích také týmy SK Labský Kostelec a AFK Hořín.
V prvním zápase jsme se postavili proti týmu AFK Hořín, a jak se později ukázalo, byl to soupeř nad naše síly. Né, že by byl fotbalovější, ale prostě víc chtěl.Od začátku jsme byli málo aktivní. Chyběl nám pohyb, hlavně bez míče a rychlejší rozhodování, co s míčem udělat. ( Bez běhání to prostě nepůjde… ) Nemůžeme jen stát a koukat když má náš spoluhráč míč. Ať už je to brankář,obránce,nebo útočník. Nedokázali jsme vůbec využít celé hřiště, abychom pro sebe získali víc prostoru a času na rozehrávku, nebo cokoliv s míčem udělat. Hra se vždy odehrávala někde, jen ne na celé šíři hřiště. Tvořily se hloučky a hra se měnila v přetlačovanou, ve které byl často úspěšnější soupeř. Hlavně na něm bylo vidět větší odhodlání zvítězit. Když už jsme se dostali před branku a vypadalo to, že můžeme s výsledkem něco dělat, nedokázali jsme vystřelit tak, aby to skončilo v síti. Buď to byla střela slabá a nepovedená, nebo to soupeř ukopl. Dostat balon do sítě se povedlo pouze Skřípovi, Padymu a Kůčovi, kteří těch možností dát gól měli určitě víc. Nebylo to pro nás povedené utkání. Prohráli jsme v poměru 3 : 4.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti domácímu soupeři Sokolu Ovčáry, který byl o poznání slabší.
Obraz hry byl dost podobný první zápasu. S tím rozdílem,že soupeř nebyl tolik aktivní a dával nám víc prostoru a času na naší rozehrávku. To se také ukázalo na skóre, kdy se blýskl několika hezkými góly Méďa ( 4 ). Ve většině případech to byly střely z dálky 👍. Další tři góly přidal Domča a po jedné Pady, pro kterého utkání nedopadlo dobře. Když ve snaze uniknout soupeři jím byl přišlápnut tak nešťastně,že pro něj utkání skončilo, a tím i celý turnaj (natažené vazy v kotníku). Utkání dopadlo vítězně (8 : 1) pro náš tým.
Padymu přejeme brzké uzdravení a ať je brzy zpět na hřišti.

V posledním zápase jsme nastoupili proti týmu SK Labský Kostelec. Týmu, kterému měli kluci co vracet.  porážka 0 : 6 z minulého týdne)
Po věcné domluvě našeho šéftrenéra Káji, který se přijel na kluky podívat, jsme nastoupili s odhodláním dát naší hře lepší tvář.
Do branky se postavil Kůča, který předešlé dva zápasy hrál v poli jako hráč, a dal tak klukům větší jistotu. Přeci jen se v brance cítí lépe než ostatní kluci.
Utkání už vypadalo o něco lépe,ale pořád nám chyběla a chybí větší aktivita při snaze získat míč,nebo si o něj pohybem říct. Kluci by měli už sami chtít získat míč a víc bojovat. To se děje však stále velmi málo (stále se musí kluci nabádat k větší aktivitě). Příkladem je Míla,který když se donutí k větší aktivitě, je schopen být pro soupeře natolik nepříjemný, že ho donutí k chybám . Dal pěkné dva góly, kdy v jednom případě doslova prostřelil brankáře. To samé platí pro Kubu, který dokáže být pro soupeře také velice nepříjemný. Platí to i pro ostatní kluky.
Utkání pro nás nakonec dopadlo dost smolně, když se nám v několika případech nepovedlo zakončení a soupeř ke konci utkání dal gól (2 : 3) v náš neprospěch.

Stále nás čeká spousta práce.
Hlavu vzhůru a sportu zdar