13/09/2019

Ondrášovka Cup – 1. předkolo Aritma Praha

FK Pšovka – Fotbal Zákolany 1:10 (Plašil)

FK Pšovka – SK Aritma Praha 0:6

FK Pšovka – SK Střešovice 2:6 (Plašil, Kořenský)

FK Pšovka -TJ Sokol Stodůlky 0:11

Sestava: Kučera, Roudnický, Plašil, Kettner, Paděla, Kořenský, Dolejš, Tvrfík

Z našeho vystoupení na Ondrášovce jsem hluboce zklamaný a mám zase nad čím přemýšlet. Místo toho, abychom se na kvalitním turnaji hecli a ukázali, co umíme, tak jsme se pouze protrápili čtyřmi zápasy. Nejvíc mě zarazilo naše uvážování při hře, ze kterého by si nezaujatý divák mohl myslet, že nechápeme podstatu fotbalu  – tzn. cíl je dát góla a co nejmíň jich dostat. U nás to spíš vypadalo, že si chceme dát co nejvíce přihrávek mezi obránci a protlačit se přes co nejvyšší počet soupeřů. (Pro ty, kteří se neúčastnili: Hřiště bylo neuvěřitelně velké a jakákoli prudká přihrávka/nákop dopředu vysílaly naše útočníky do situací 1 na 1.)

Samozřejmě to nebyl náš jediný problém – zaostávali jsme v kvalitě a hlavně v bojovnosti. Náš přístup se bude muset změnit, abychom dokázali poprvé v sezóně vyhrát. Zlepšit se musíme v týmové hře, ale i v té individuální. Pokud neukopnu míč, jediné, co mi stačí, je vzít si balón a jít si kopat s kámošem, s tátou nebo o zeď, dokud se to nenaučím. Zlepšení nikdy nepřijde samo, je pro to potřeba něco udělat.