16/09/2020

Ondrášovka Cup 15. 9. 2020

V prvním předkole Ondrášovka Cupu pro starší přípravky vybojovali Pšováci 3. místo z 6 účastníků.

Sestava: Sochor – Tvrdík, Nedvěd, Janíček, Paděla, Kořenský, Páko D., Pexa.

FK Pšovka – TJ Lokomotiva Česká Lípa 1:3

Branka: Tvrdík.

FK Pšovka – FC Sporting Mladá Boleslav 3:1

Branky: Janíček, Sochor, Tvrdík.

FK Pšovka – SK Semily 4:1

Branky: Tvrdík, Pexa, Paděla, Nedvěd.

FK Pšovka – TJ Jiskra Hořice 3:4

Branky: Janíček, Nedvěd, Tvrdík.

FK Pšovka – SK Družba Bukovany 0:0

Hoši hoši, co k tomuhle napsat… v koncovém ročníku starší přípravky bych kromě technické vyspělosti čekal i základní taktickou vyspělost, tj. schopnost reagovat na průběh utkání. Příkladem budiž první zápas, kdy jsme se utápěli v nekonečných rozehrávkách autů na vlastní polovině a k první střele se dostali v čase 17:08. Do dalších zápasů dostali kluci pokyn hrát na výsledek, místo kličkování v chumlu na vlastní polovině dostat míč dopředu a tam rychle a důrazně napadat a donutit soupeře k chybám. To se v dalších utkáních celkem dařilo a kluci se dostávali mnohem častěji do šancí.

V klíčovém zápase o postup proti Hořicím se ale ukázalo, že ještě nejsme na takové úrovni, abychom si zasloužili postoupit do dalšího předkola a hrát proti silnějším soupeřům. Opravdu nevím, kdy jindy by kluci měli být naplno soustředění na plnění základních taktických úkolů, než za stavu 3:2 pro nás s pěti minutami do konce utkání. Bohužel jsme to nezvládli, neubránili jsme roh a nechali se předskočit při rozehrávce, a tak na sebe mohli být kluci akorát tak naštvaní.

Závěrem bych chtěl upozornit, že dobrý individuální výkon je takový, který je prospěšný pro tým, a ne ten, při kterém si vždycky počkám na soupeře a jdu si na něm zkoušet převalovačky a stahovačky, abych ukázal, jakej jsem frajer. To opravdové umění je vyhodnotit situaci, a vždycky zvolit účelné řešení, které pomůže týmu. Pochvalu za takový výkon mají Sochy a Tvrďas 🙂

Nicméně gratuluji klukům k zisku poháru, kterých, nutno přiznat, jsme v uplynulých sezonách moc neposbírali.