18/01/2020

Přátelské utkání 18. 1.

FK Pšovka U10 – FK Pšovka U9 14:11 (10:3)

Sestava: Skřipský, Stočes, Kettner, Roudnický, Nedvěd, Paděla, Kořenský, Dolejš, Jindráček, Kučera.

Branky: 6x Kettner, 3x Kořenský, Paděla, Roudnický, Nedvěd, Jindráček, Skřipský.

V dnešním zápase se moc nedá hodnotit týmový výkon, protože ve hře jednotlivých kluků byly obrovské rozdíly. Individuální hodnocení je celkem jednoduché a přesně odpovídá tomu, kam se zvládli kluci dostat na naší výkonností pyramidě.

Všichni, kteří jsou na levelu 3, hráli v dnešním zápase výborně – to je Keťas, Pady, Méďa a Šimi. Kluci začali u bojovnosti a soustředěnosti, přidali i zvládnutích herních úkolů, a tak jsme konečně ve fázi, kdy můžeme řešit ty kličky, nahrávky, kombinace, patičky a tak dále 🙂 Tady už přichází ta radost z fotbalu!

U ostatních to bohužel tak slavné nebylo. Pořád dokola řešíme ty samé věci – napadej, bojuj, obsazuj, nabíhej.  Tohle nebaví mě a vůbec nechápu, jak by to mohlo bavit kluky, když si veškerou svoji snahu sabotují nepřipraveností/nezájmem/nezvládnutím základní taktiky. Příkladem budiž obranná hra ve druhé polovině zápasu, kdy během jednoho střídání šel Bany – nejmenší hráč na hřišti – bez většího úsilí čtyřikrát sám na branku. Na tak jednoduchou věc, jako obsazení hráče nabíhajícího k naší brance, podle mě žádné devítileté dítě nepotřebuje trenéra, měl by mu stačit fungující mozek, který se dokáže učit z vlastních chyb. Snad toho nechci hodně…

Částečné úspěchy jsou Doliho zlepšené nabíhání, Roudyho hra na pozici útočníka, kde se často dostával do zakončení a Kůčovy vychytané penalty.