23/05/2020

Přátelská utkání 23. 5 . 2020

FK Pšovka – TJ Sokol Obříství 11:12 (1:2, 5:7, 5:3)

Sestava: Kučera (C) – Paděla, Kořenský, Kettner, Janíček, Nedvěd, Javůrek.

Branky: 5x Javůrek, 3x Janíček, Nedvěd, Kořenský, Paděla.

Výsledek i střelci jsou takoví, jak jsem je vyluštil z mého zcela rozmočeného papíru – plus je možné, že mi pár branek v zápalu boje uniklo :D. Každopádně zcela vyrovnaný zápas ve vysokém tempu, ve kterém na nás Obříství nasadilo neprůstupnou tříčlennou obranu a do útoku Páťova spoluhráče ze Slavie – a obojí nám dělalo problémy.

Při útočení jsme se těžko mohli spolehnout na hru 1 na 1, protože jsem se do takových situací (kvůli blízko u sebe postaveným obráncům) dostávali minimálně.  Ideální strategie (místo nekonečné snahy prokličkovat přes obranu) byla využít nahrávku na obránce, kteří měli celou hru dost prostoru, a tak mohli v klidu střílet z dálky. Na to kluci přišli sami a dokázali takto vstřelit i několik hezkých gólů, což mě těší. Menší problém byl výběr místa a celkově herní chování na pozici útočníka, což zvládal dnes pouze Javi, ostatní tam byli tak trochu odříznutí od hry a na rozdíl od obránců si moc nekopli.

Směrem do obrany OK po přepnutí na model „brání celý tým“, stejně tak se dařilo konstruktivní odebírání míče a rozehrávka (Méďa, Šťépa to dokázali pěkně řešit). Netěšila mě reakce (respektive její absence) na vysoké míče, ať už výkopy či auty…tady budem muset ještě zapracovat.

Největší pochvala pro Padyho, který se nebál a zkoušel, zkoušel, zkoušel a navíc se dařilo.

Miniturnaj Tišice

FK Pšovka – TJ Sokol Tišice (5:2, 10: 1)

FK Pšovka – SK Labský Kostelec (0:6, 0:5)

Sestava: Jindráček, Stočes, Synek, Skřipský, Roudnický, Dolejš, Januška.

Branky: 8x Jindráček, 4x Stočes, Skřipský, Roudnický, Januška.

Při zápasech s Tišicemi to vypadalo, že zvládáme hrát jak mistři světa a ani se u toho moc nemusíme zpotit…a pak se proti Kostelci ukázalo, že zas takoví frajeři nejsme, že místo toho, abychom se proti silnějšímu soupeři hecli a bojovali, tak radši budeme předstírat, že se nás situace na druhé straně hřiště vůbec netýká…co bych já jako útočník bránil, vždyť to neni můj problém. Zkrátka parodie na fotbal. Pochvala pro Kubu, který v posledních dvou zápasech konečně začal hrát naplno a bojoval jako lev. Ještě si mi líbila hra Skřípy (bohužel po 5 minutách na konci se silami) a Domči Jindráčka, u ostatních to zatím i přes mírné zlepšení v závěru nebylo na úrovni, jakou bych čekal pro pšoveckou starší přípravku.

Celkově bych chtěl, aby se kluci, co dávali hodně gólů proti Tišicím, zamysleli, proč to proti silnějšímu a rychlejšímu soupeři nefungovalo. A zkusili hrát (a trénovat) tak, že nemají v plánu hrát šnečí přebor.