07/09/2020

První mistrovská utkání

TJ EMĚ A – FK Pšovka A 8:23 (0:6, 2:8, 3:2, 3:7)

Sestava: Sochor, Plašil, Janíček, Kořenský, Tvrdík, Nedvěd, Kettner.

Branky: 8x Plašil, 6x Janíček, 3x Kořenský, 2x Tvrdík, 2x Nedvěd, 2x Kettner.

Dle hodnocení trenéra Jirky to byl povedený zápas, ve kterém jsem se prezentovali jak individuální, tak už i kombinační hrou. Rezervy máme ještě v řešení situací „jdu z úhlu na branku“, ve kterých jsme často volili těžkou střelu na úkor zpětné přihrávky na spoluhráče v lepší pozici. Celkově to ale v této sestavě vypadá velmi nadějně!

TJ EMĚ B – FK Pšovka B 10:22 (1:4, 4:1, 3:8, 2:9)

Sestava: Kučera, Páko, Štětka, Kotík, Nicek, Roudnický, Paděla, Berkela.

Branky: 7x Páko, 4x Berkela, 3x Štětka, 2x Paděla, 2x Nicek, 2x Roudnický, Kotík, Kučera.

Velký úkol pro kluky byl, aby se po zisku míče ve středu hřiště vyhnuli dalšímu souboji – tj. za každou cenu nechodit dopředu, ale hrát do šířky na obránce nebo případně i na brankáře. Dařilo se částečně ve druhé a třetí čtvrtině, potom už k tomu nebyl důvod, soupeř polevil v obraně a kluci se jednoduše dostávali do protiútoků pomocí dlouhých nahrávek. Líbil se mi výkon Koťase, který dokázal pokrýt celý střed hřiště a vybojovat spoustu míčů.

FC Sokol Ovčáry – FK Pšovka C 13:3 (4:0, 1:2, 4:0, 4:1)

Sestava: Jindráček, Pexa, Bánovčin, Nguyen, Horčic, Škrabánek, Sebella.

Branky: 2x Pexa, Jindráček.

Dlouhodobě se ukazuje, že fyzické dovednosti jsou naprosto zásadní a kdo není atlet (a neudělá nic pro zlepšení v tomto směru!), bude to mít hrozně těžké i na této úrovni. Fyzicky dobře na tom byli Andy a Johnny, kteří zatím tolik neumí hrát s míčem, ale jedná se o věc, kterou zvládneme v pohodě nacvičit v rámci našich tréninků. Pozvolné zlepšení v rychlostních dovednostech pozoruji i u Pexiče. Naštěstí už se nám na Pšovce rýsuje dětské hřiště s herními prvky vhodnými k posilování (přítahy, ručkování), kde zvlášť Bany a Domča stráví hodně času, protože v současné době nevidím smysl v nácviku šestého způsobu zpracování, když problém je evidentně někde jinde. Na druhou stranu Domčovi se rozhodně nedá vytknout nedostatek snahy, v zápase hrál na 100 % svých možností. Pokud kluci se stejným nasazením přistoupí i k plnění „mimofotbalových“ úkolů (které budou zaměřeny právě na rozvoj síly a obratnosti), nepochybuji, že se jejich herní projev výrazně zlepší.

FC Lobkovice – FK Pšovka A 4:20 (1:7, 1:4, 1:3, 1:6)

Sestava: Sochor, Paděla, Kettner, Kotík, Plašil, Tvrdík, Nedvěd, Páko D.

Branky:  7x Plašil, 4x Sochor, 3x Nedvěd, 2x Paděla, 2x Páko, Kettner, Tvrdík.

V zápase jsme měli poměrně jasnou herní převahu, kluci měli téměř bez ustání míč na svých kopačkách. Úkol byl stejný jako o víkendu – pokud nemáme dobrou pozici pro útok, musíme si ji připravit trpělivou kombinací. V tomto směru už tam bylo několik pěkných momentů, ale i tak se na to budeme soustředit i v dalších utkáních. Velmi pěkně se dařily průnikové přihrávky – zvlášť Méďa jich měl mnoho. Pozor si musíme dát na vysoké míče směřující na naše obránce – ideálně zalepit/sklepnout na spoluhráče, nebo alespoň odvrátit…ale rozhodně nenechat skákat. Proti silnějšímu soupeři by se nám to mohlo vymstít.