16/11/2019

SK Bezděkov – FK Pšovka 22:6 (9:2)

Sestava: Roudnický, Nedvěd (C), Plašil, Kořenský, Kettner, Tvrdík, Skřipský

Branky: 3x Plašil, Kořenský, Tvrdík, Kettner

Na dnešním zápase mě neštve ani tak výsledek, jako spíš převedený výkon. Po první čtvrtině, která byla naprosto tragická, dostali kluci jasný úkol: hrát odvážně jeden na jednoho, nebát se chyb a zkoušet naučené kličky. Bohužel v prvních třech čtvrtinách se nám to ani za stálého povzbuzování nedařilo – kluci pod tlakem odevzdávali míče soupeři, protože jejich jediná myšlenka byla rychle nahrát  (= odkopnout!), než se k nim někdo přiblíží. Když už se někdo o kličku odvážil, tak se to většinou dařilo a hned jsme díky tomu šli do přečíslení a do šance. Jenomže těch pokusů bylo zoufale málo, i když některé situace si o odvážné řešení přímo říkaly – např. když je náš obránce čelem k vlastní brance, tak je to ideální příležitost k přešlápnutí míče a úniku na druhou stranu.

Jediný, kdo dokázal zvednout prapor našeho týmu, byl Roudy, který v poslední čtvrtině ukázal krásnou zidanovku a 2 povedené přešlapovačky. To byly jediné situace v zápase, kdy soupeři nestačilo na nás jenom zadupat, aby nám sebral míč.

Kličky nejsou cílem fotbalu. Cílem je dávat góly. A dnes kluci viděli, že jenom přihrávkami se ke vstřelení branky nedostanou – vždy je na hřišti potřeba odvážný hráč, který dokáže ze situace 3 na 3 udělat situaci 3 na 2. Doufám, že v příštím zápase tam bude takových hráčů plné hřiště.