06/12/2020

TJ Sokol Cítov U12 – FK Pšovka 8:6 (2:4)

TJ Sokol Cítov U12 – FK Pšovka 8:6 (1:3, 1:1, 4:0, 2:2)

Sestava: Sochor, Kořenský, Nedvěd, Plašil, Tvrdík, Janíček, Kettner, Paděla, Jindráček, Stočes, Kotík.

Branky: 3x Plašil, 2x Jindráček, Nedvěd.

Po dlouhé době jsem se vrhli na hřiště a rovnou si vyzkoušeli nový herní systém (7+1), který kluky r. 2010 čeká od příští sezony. Celkové pocity jsou vesměs pozitivní, myslím, že klukům větší hřiště prospívá. V první půlce zápasu se nám pěkně dařil přechod do útoku, kluci dokázali využít prostor na hřišti a pomocí přihrávek (tzn. aktivity nabíhajících hráčů) i odvážné hry 1 na 1 soupeře překonávat. Zvlášť první akce zápasu byla povedená, kdy jsme se po rozehrávce z půlky asi na 8 nahrávek dostali do tutovky, kterou Pláša proměnil.

Bohužel co nám nefunguje, je psychika… ve třetí části přišel zbabělý ústup do pozice „vedeme vo dva, nesmíme to zkazit, a kdo nic nedělá, nic nezkazí“. Takže prvních deset minut byli naši útoční hráči zapíchlí na půlce jak čtyři vidle (který se ještě zvládli divit, proč ty vzadu ztrácej), takže jsme neměli sebemenší šanci dostat se do útoku a jenom jsme koukali, jak to čtyřikrát lovíme ze sítě po soupeřově rychlejším napadání. A najednou jsme prohrávali, a zase to šlo, přestali jsme se bát a dostávali se do šancí. Zázrak asi.

Poslední část zase byla o kousek pozitivnější, dařila se rozehrávka od Sochyho rovnou na volná křídla a navíc Šťépa s Keťasem dvakrát na pravé lajně předvedli povedenou narážečku a elegantně soupeře překonali. Snad tam takových momentů uvidíme v budoucnu více, třeba na úkor často zbytečného závodění se soupeři.