13/10/2019

TJ Sokol Horní Počaply U11 – FK Pšovka U10 24:7 (12:4)

Sestava: Kučera – Nedvěd, Plašil, Paděla, Kořenský, Jindráček, Dolejš, Tvrdík, Stočes, Kettner, Skřipský.

Branky: 4x Plašil, 1x Jindráček, Skřipský, Kučera.

Rozhodujícím faktorem zápasu v Počáplech byla týmová hra, lépe řečeno její nedostatek na naší straně. Někteří z kluků dnes bohužel neukázali, že mohou být pro tým přínosem – ať už svým výkonem na hřišti, nebo i zaujetím pro hru a povzbuzováním na lavičce. Právě v momentech, kdy se hráči na střídačce dokázali stát součástí týmu (povzbuzovali, fandili, radili), šel výkon hráčů na hřišti hodně nahoru a dokázali odehrát svoje střídání naprosto vyrovnaně. To jsme ale dokázali odhadem ani ne v polovině utkání – ve zbytku jsme hráli naprosto srabácky, po dvou obdržených gólech se hroutili, přestávali hrát a střídačka se místo povzbuzování začala rýpat v hlíně a hledat žížaly…

Až se nám povede hrát jako tým celý zápas, tak pak teprve můžeme začít řešit naše fotbalové nedostatky – tj. posunout naši hru z úrovně školička (hezky si kličkuju před svojí brankou, nevadí mi, když mi to pětkrát seberou a dostanu pět gólů) na úroveň starší přípravka (hraju tak, aby můj tým vyhrál – když mi po rohu skáče míč ve vlastním malém vápně, tak ho radši odpálim 30 metrů od branky a běžim ho vybojovat, než abych si nechal dát góla).

Pochvalu za individuální výkon si zaslouží Pláša, který dokázal vstřelit několik krásných gólů, ale hlavně dokázal rychle nabíhat za obranu soupeře, která to nečekala, a tak ho mohl náš brankář posílat jednoduše dlouhými výkopy do samostatných úniků.