26/01/2020

Turnaj Zbuzany 26. 1.

FK Pšovka – FK Meteor Praha VIII 0:3

FK Pšovka – Football Talent Academy 1:6 (Kořenský)

FK Pšovka – FK Újezd nad Lesy 0:1

FK Pšovka – ABC Braník 0:6

FK Pšovka – TJ Jíloviště/Všenory 2:0 (2x Plašil)

FK Pšovka – TJ Tatran Sedlčany 0:6

6. místo ze 7 účastníků

Sestava: Kučera, Plašil, Kořenský, Paděla, Nedvěd, Kettner, Tvrdík.

Tohle byla trochu jiná liga, než na co jsme zvyklí z našeho okresu. Rozdíl mezi námi a Meteorem, Braníkem, FTA a Sedlčany byl propastný a nedá se moc čekat, že by se měl v budoucnu zmenšovat. Ztráceli jsme nejen fyzicky, ale i fotbalově – rychlost práce s míčem, rozehrávka, žádné nebo chaotické napadání byly nejmarkantnější problémy.

Ve zbývajících dvou zápasech se soupeři přibližně naší úrovně to vypadalo lépe – hlavně kvůli tomu, že jsme na všechny činnosti dostali více času a prostoru. Stále mi tam ale chybí takové základní fotbalové myšlení (lehkost) při řešení útočných akcí – využití dlouhých nahrávek za obranu, rychlá střelba, povědomí o tom, kde jsou soupeři a kde volné místo.

Individuálně mě překvapil Tvrďas, který, když měl míč, na nic nečekal a okamžitě odvážně útočil. Odměnou byla hezká vypracovaná asistence na gól. Kluci zatím bohužel nedokážou podávat stabilní výkony (individuální) – popsal bych to jako první minuta výborná, druhá minuta průměrná a třetí minuta naprosto šílená (vypouštění soubojů, nezájem o hru). Pokud to má za něco stát, musí hoši udržet pozornost po celou dobu zápasu a ani na vteřinu nepolevit. Pro to už v tomhle věku neexistuje omluva.