14/05/2022

U11: Bohemians 1905

FK Pšovka A – FK Bohemians Praha 1905 U10 2:10 (1:0, 0:4, 1:6)
Sestava: Kupčo – Berkela, Kotík, Bánovčin, Pexa, Pastyřík, Hrubý, Makarenko, Moudřík, Kuzmyk, Dau, Štětka.
Branky: 2x Pastyřík.

Po zápase jsem popravdě trošičku rozmrzelý. Vyrovnaný zápas se hrál všehovšudy takových 40 minut (část v první a část v poslední třetině), jinak byli soupeři bohužel lepší. Ono je samozřejmě obtížné vyrovnat se těmto klubům, protože je předpoklad, že tam nehrají jen tak ledajací fotbalisté. Určitě ale není nemožné je porazit a myslím, že se to týmům naší úrovně může podařit (tím spíš, že tohle byl defacto B-tým).

To by ale naši kluci museli být úplně jinak nastaveni a museli by působit mnohem víc jako tým, který chce něčeho dosáhnout. Tým, který se chce vyrovnat soupeři, který má slavné jméno. Těžko se s výběrovými kluky budeme rovnat v ladnosti pohybu a v technických dovednostech (což se samozřejmě také prokázalo). Úplně v pohodě to ale můžou týmy našeho formátu dohnat zaujetím, bojovností a chtěním. Bohužel, spousta kluků si podle mě doteď vůbec neuvědomila, že takový zápas je svátek, který se pro větší část z nich pravděpodobně už nikdy nebude opakovat. Takže v těch atributech, díky kterým jsme měli šanci uspět (souboje, naběhané kilometry, nekompromisní odvracení míčů mířících k naší brance), jsme byli úplně marní a právě díky nim Bohemka získávala větší a větší převahu.

Na druhou stranu mám radost za výkon Pasty, který byl spolu s jedním ze soupeřových hráčů určitě nejlepší na hřišti. Bohužel bez další podpory v našem týmu. Dokud byl na hřišti spolu s ním Luky, který také dokázal v pohodě pracovat s míčem a překonávat soupeře (= být úspěšný v útočných i obranných soubojích), tak to stačilo na vyrovnanou hru. Od 20. minuty (Lukyho zranění) už na to ale Pasta sám bohužel nestačil. Pochvala ještě pro našeho brankáře Travičku, který zhruba na prvních 40 minut zamknul branku a pochytal obrovské šance soupeře. 🙂 Jinak se opět ukázalo, kde jsou naše limity… protože opravdu věřím tomu, že kluci dělali, co mohli. Ale v některých případech je to opravdu na míle vzdáleno od toho, co by mohlo v takto těžkém zápase fungovat.

Jedeme dál. Ještě máme měsíc a půl do konce sezóny a tahle zkušenost se nám určitě bude hodit! 🙂