09/04/2022

U11: Čechie a Lužec U13

FK Pšovka B – FK Čechie Kralupy 12:3 (5:2, 4:1, 3:0)
Sestava: Pecka – Kuzmyk, Dau, Postl, Čakajda Matyáš, Čakajda Mikuláš, Kaftan, Prejzek, Makarenko.
Branky: 5x Makarenko, 2x Kuzmyk, 2x Prejzek, 2x Pecka, 1x Dau.

Jestli jsem něco fakt nečekal, tak tento výsledek + jednotlivé individuální výkony (o výkonu týmovém se bohužel nedá moc mluvit). Výkony Kuzmiče, Tima a Berina (v bráně) bych označil za famózní, jelikož svým fotbalovým uměním dokázali přehrát pětici vyšších a starších soupeřů. Výrazně jim v tom pomohl svým jednoznačně nejlepším výkonem v našem dresu i Tonda a svým průměrným výkonem Tony. Myslím, že úplně klíčové bylo, že Berin byl dnes dobře naladěn a od začátku působil jako opora zadních řad. Chytal s jistotou to, co měl, vybíhal (s řevem!) a hlavně od první vteřiny pomáhal obráncům tím, že s nimi komunikoval. Navíc vstřelil z pozice útočníka i 2 branky, a tak jediným kiksem bylo nedorozumění s Tonym při zpětné přihrávce.

Viktor a Tim byli jednoznačně nejlepší hráči zápasu v poli. Obranou soupeře procházeli jako nůž máslem (Tim dokonce jednou za použití Ronaldovky), ale ještě důležitější bylo jejich zaujetí směrem do obrany. Rychlé návraty, skluzy, hra tělem – to bylo příkladné. V útočné fázi to měli ulehčené tím, že soupeřovi kluci neuměli moc dobře bránit, to nic ale nemění na tom, že spoustu akcí vyřešili fakt hezky – zejména v první polovině zápasu. Čím více se zápas chýlil ke konci, tím více se měnil spíše v boj, ve kterém jsme nedokázali uklidnit hru a rozehrát.

No a závěrem se dostávám k tomu, co nevím, jestli dokážu dost dobře pojmenovat. Propast v herním výkonu mezi dříve zmíněnými a zbytkem týmu (Maty, Čakajdíci, Vojta) byla obrovská. Je to sice na jednu stranu logické, na nějaké hájení ale není moc místo. Kluci hrají za Pšovku, což není samozřejmost, ale privilegium. Vidí každý trénink, jak dobří jsou spoluhráči a teď taky viděli, jak dobří jsou soupeři. A pokud velmi rychle nezačnou od základů (týmová pravidla, maximální soustředění o tréninky, vybavení na zápasy, samostatný trénink fotbalových dovedností), stane se to, že to byl pro kluky na dlouhou dobu taky zápas poslední. 🙁

AFK Lužec nad Vltavou U13 – FK Pšovka A 2:13 (0:8, 2:5)
Sestava: Sochor, Hrubý, Berkela, Kotík, Bánovčin, Pexa, Makarenko, Schoř, Stočes, Jindráček, Sebella.
Branky: 5x Makarenko, 2x Bánovčin, 2x Pexa, 2x Kotík, 1x Stočes, 1x Hrubý.

Tohle asi nebyla od nás trenérů úplně správná volba soupeře. Chtěli jsme hrát proti starším klukům na velké hřiště, což se ne tak docela splnilo. Na velké hřiště jsme sice hráli, ale soupeři byli v průměru snad ještě mladší, než my. Ve druhé půli jsme to vyřešili permanentním zapůjčením 2 našich hráčů do týmu soupeře, čímž se hra podstatně vyrovnala.

A co si z tohoto zápasu vezmeme? Určitě to, že musíme získat absolutní jistotu v základních nahrávkách oběma nohama. Spoustu akcí jsme sice nakonec dotáhli do úspěšného konce, ale vůbec jsme u toho nevypadali přesvědčivě. Kluci prostě musí mít úplnou jistotu v tom, že přihrávkou trefí spoluhráče tak, jak chtějí. A potom z toho můžou vystupovat kvalitní individuální výkony, jako například dnes ten Timův (což byl spolu se Sochym mimochodem jediný hráč, který dokázal naši obranu opravdu provětrávat ve chvíli, kdy byl v dresu soupeře). Protože proti silným soupeřům nebude čas na přemýšlení, tam to bude muset být vše v maximální rychlosti včetně reakcí po ztrátě míče a absolutní snahy okamžitě míč získat zpět. Mimochodem, kvalitní a důrazné bránění podpořené dobrou komunikací – to bylo něco, co v naší hře zcela chybělo.

Jsme rádi za další zkušenost na velkém hřišti, ale určitě se nebudeme plácat po ramenou a usínat na vavřínech, protože vidíme, že cesta ke hře, která má hlavu a patu, je ještě velmi dlouhá.