05/03/2022

U11: Čechie Kralupy a turnaj Mělník

FK Čechie Kralupy – FK Pšovka 15:7 (9:2, 2:2, 2:2, 2:1)
Sestava: Kupčo, Štětka, Pexa, Bánovčin, Makarenko, Běhounek, Rodr.
Branky: 3x Bánovčin, 2x Makarenko, 2x Běhounek.

Škoda pro kluky, že v první čtvrtině nedokázali začít s patřičným nasazením a potom už se hrálo vlastně bez boje o vítězství. Opět jsme to od začátku zápasu nedokázali a opět jsme to řešili až v průběhu zápasu. Náhoda to samozřejmě není. Je to o sebejistotě i o přístupu před zápasem. Sraz jsme měli ve 12:20 a na hřišti jsme se sešli připraveni k rozcvičce ve 12:48. Jak to asi mohlo dopadnout…

Každopádně ale pochvala, že to kluci v dalším průběhu zápasu vylepšili, dokázali jsme se účastnit soubojů (se střídavými úspěchy) a hrál se už vyrovnaný fotbal. My jsme byli jednoznačně lepší v kličkování a vedení míče. S tím jsem spokojen, protože jsme se na to v minulých týdnech hodně zaměřovali. Naopak jsme se ale nedokázali rychle rozhodovat (to souvisí s tím, nakolik jsme měli přehled o dění okolo nás) a všechny naše přihrávky přicházely s hrozným zpožděním, čímž jsme soupeři dávali šance k návratu. Samostatnou kapitolou bylo řešení přečíslení, kterých jsme měli hodně, a které bylo jednoduše řečeno hrozivé. Ze sebejasnější situace, kdy jsem si říkal, že to nemůže skončit jinak než gólem, jsme byli schopni dostat se do rohu (v lepším případě), nebo do autu. I přesto se kluci právě dobrým kličkováním (a v průběhu zápasu i napadáním) do šancí dokázali dostávat a kdyby se na našich zápasech dělala statistika xG (expected goals), tak jenom Bany s Timem budou mít dohromady okolo 20. Marnost před brankou byla ale bohužel veliká. Nebyli jsme dostatečně dobří na to, abychom dobře chytajícího brankáře dokázali častěji překonat.

Celkově jsem se zápasem spokojen – všichni odehráli velký počet zápasových minut a museli se taky trochu vydat ze sil. Speciální pochvaly pro Banyho (výrazně vylepšené bránění) a Toma (výrazně vylepšená práce s míčem a hlavně AKTIVITA bez míče… Tom se stává plnohodnotným členem týmu, z čehož mám obrovskou radost!). Máme na čem pracovat, protože podobné zápasy chceme jednoznačně vyhrávat!

Turnaj Mělník, r. 2012

FK Pšovka – Sokol Ovčáry 3:0 (2x Pastyřík, 1x Dau)
FK Pšovka – FK Neratovice-Byškovice 3:2 (2x Pastyřík, 1x Moudřík)
FK Pšovka – Bohemians Velvary 3:2 (3x Pastyřík)
FK Pšovka – Jiskra Kojetice 7:0 (5x Dau, 1x Kuzmyk, 1x Šmucr)
FK Pšovka – Lokomotiva Česká Lípa 10:0 (5x Pastyřík, 2x Moudřík, 1x Dau, 1x Pecka, vlastní)

Sestava: Pecka, Pastyřík, Kuzmyk, Dau, Moudřík, Šmucr.

Jsme rádi za vítězství v turnaji. Kluci měli z výher nad Nerátkama a Velvarama fakt velkou radost a já zas měl radost, že dokázali projevit nějaké emoce a uhrát si to. 🙂 Nutno říct, že oba zápasy proti silným soupeřům byly z naší strany dobré – bojovnost ani fotbalovost tam nechyběla. Stejně tak v posledním zápase s Českou Lípou hra snesla přísnější měřítko. Naopak zápasy proti Ovčárům a Kojeticím byly doslova příšerné. Převahu jsme měli velikou, protože zkrátka naši kluci už hrají fotbal 5 let a nějakým způsobem ho umí hrát. Takže k vítěztsví stačilo z naší strany málo, až bych místy řekl „vůbec nic“. Touha vydat ze sebe to nejlepší a v každé vteřině chtít bavit sebe i diváky, to tam bohužel chybělo. 🙁

Pasta předváděl během celého turnaje výborné krytí míče i zakončení, díky čemuž byl naším nejlepším střelcem. Kuzmič zase několikrát účinně dokázal zrychlit hru na jeden dotyk. Nicméně ale fotbalové highlighty dne přinesla spolupráce našeho gólmana (toho času hrajícího v poli) Berina se svými spoluhráči. Nejdřív proti Kojeticím několik nožiček Berina, vysoká přihrávka a šíba od Ondry. A následně v závěru zápasu proti České Lípě skákavá přihrávka od Tonyho a šíba z halfvoleje od Berina. Kéž by v našem fotbale bylo těchto momentů, kterým můžeme všichni zatleskat, co nejvíc.