03/04/2022

U11: EMĚ a Neratovice

TJ EMĚ Mělník 2012 – FK Pšovka B 11:12
Sestava: Štětka, Kotík, Bánovčin, Moudřík, Rodr, Postl, Tichota, Čakajda Mikuláš, Čakajda Matyáš.

Fanda to po zápase ohodnotil jako „ještě žes to tréňo neviděl, to bys musel zase odejít…“. Tak nevím, co si o tom mám myslet. 🙂

FK Neratovice-Byškovice 2011 B – FK Pšovka A 11:6 (4:0, 4:0, 1:2, 2:4)
Sestava: Pecka – Sochor, Pexa, Berkela, Kuzmyk, Hrubý, Makarenko.
Branky: 4x Hrubý, 1x Berkela, 1x Makarenko.

Tak se nám to zase nepovedlo… zase jsme nedokázali přenést do hry to, co by tam mělo být v každém okamžiku. V základu je to komunikace mezi hráči, aktivita bez míče, odvaha. A v návaznosti na to kvalita, která rozhodne o tom, jestli budeme lepší, než soupeři. To tam musí být od první do poslední minuty a v našem podání to tam bohužel od začátku nebylo. 🙁 Od 2. čtvrtiny jsme asi byli o něco lepším týmem, ale ani tak nemůžeme být spokojeni a navíc se ukázaly zase další do očí bijící nedostatky.

Dnes to byla razance (a celkově kvalita) v zakončení a touha po vstřelení branky. 5 gólů jsme do branky doslova dovezli a jeden byl střela z dálky po zemi doprostřed, kterou brankář propustil. V útočné fázi jsme obecně byli poměrně hrozní – přečíslení, do kterých jsme se dostávali pravidelně (protože soupeři nebyli v bránění zrovna dobří) jsme kazili jedno za druhým. A když jsme ho nezkazili už v počáteční fázi, tak jsme nedokázali rychle, přesně a razantně střílet. Korunu tomu nasadila naše rozehrávka penalty, při které kluci ani nedokázali otevřít pusu a dohodnout se, kdo kope. A taky akce 4 na 0, kdy místo toho, aby se naši hráči poprali o to, kdo dá gól, tak všichni raději o krok ucouvli.

Ta bojácnost (zejména v útočné fázi) je bohužel proti fyzicky silnějším soupeřům pořád velká. 🙁 Na druhou stranu to bylo ale slušné do obrany, kde zářil zejména Sochy… ale celkově jsme po celý zápas dokázali běhat a bojovat, takže to soupeři neměli se střílením branek úplně jednoduché. K tomu nám pomohly v některých chvílích i jednoduché technické chyby domácích hráčů. V útoku byl naším nejnebezpečnějším hráčem Luky, který se vytrvale zlepšuje, z čehož máme samozřejmě radost. V tréninku bohužel zatím nejsme schopni vytvořit si maximálně konkurenční prostředí a tréninkový fotbal hrát na téhle nejvyšší úrovni. Není proto divu, že se v zápasech dlouho rozkoukáváme a ještě to nevypadá tak hezky, jak by to vypadat mohlo. Věříme, že se do konce sezóny ještě dokážeme o kousek zlepšit.