12/05/2022

U11: FC Mělník a FK Kralupy

FC Mělník – FK Pšovka B 2:11 (1:10, 1:1)
Sestava 1: Kupčo, Tichota, Štětka, Berkela, Běhounek, Šmucr.
Sestava 2: Tupý, Kaftan, Rodr, Postl, Čakajda Matyáš, Čakajda Mikuláš, Vašek.
Branky: 4x Berkela, 3x Štětka, 2x Běhounek, 1x Šmucr, 1x Kaftan.

Výsledek je tentokrát zapsán po jednotlivých sestavách… dává to lepší přehled o celkovém průběhu. Celkově musím být spokojen, protože jsme celkem slušně využili čas a kromě zápasu si kluci i vedle zatrénovali. Co se týče výsledku, tak je poměrně cenná remíza druhého týmu, který v této sestavě ještě mnoho bodových zisků vpravdě nezaznamenal. Za zaznamenání stojí i první zápas Domči Vaška v našem dresu!

Co se týče výkonu, tak první sestava měla poměrně velkou herní převahu, ve které se střídaly pěkné momenty s velmi slabými, a to u všech hráčů. Herním tahounem byl Renda, velmi nadstandardní výkon podal Jirka, který prokázal zlepšení ve všech aspektech hry – zpracování vysokého míče, prudká přihrávka, ale i sólíčka s míčem přes více soupeřů. To mě bavilo a mám z toho velkou radost. Zmrtvýchvstání předvedl i Fanda, který byl nejprve 3/4 zápasu naprosto mimo hru. V závěrečné části na pozici střeďáka ale naopak hýřil pohybem, nabíhal do nečekaných prostor a přečísloval soupeře… což by měl být přesně ten návod „jak na to“. Tak se budu jen modlit, aby nezůstalo jen u tohoto ojedinělého výkřiku do tmy. Rozladění u mě naopak způsobilo řešení finální fáze (střela v těsné blízkosti brány), které bylo v mnoha situacích velice laxní a vypadalo to, jako by nám bylo jedno, zda gól vstřelíme, nebo ne. Pár gólů bylo opravdu nekompromisních, další halda šancí (včetně dvou penalt v závěrečném rozstřelu) ale působila dojmem, že ta touha po vstřelení branky tam prostě u kluků úplně chybí. Kdyby v těch střeleckých pozicích byl Tim, tak dotlačí do sítě 10 gólů sám, o tom jsem přesvědčen.

Druhá sestava začala výborně a v prvním střídání byla lepší, než soupeř. Ještě ve druhé části to sneslo nějaké (pohybové) měřítko, v závěru už to ale sklouzlo do naší očekávané bídy (stojím, koukám a nic nedělám), ze které vynikajícím způsobem vyčníval Tom Rodr. Bojoval ve všech částech hřiště, rychle napadal, nabíhal si a vracel se do obrany. Také proto měl ze všech kluků suverénně nejvíce akcí z míčem a byl to takový druhý dnešní návod „jak na to“. Tedy nebát se, udělat radši o 10 kroků víc, než o jeden míň a věřit tomu, že už něco umím. A když neumím, tak si aspoň míč vybojuju a odmáznu ho někam, kde si ho může vzít některý ze schopnějších spoluhráčů. 🙂 Zdá se to jako samozřejmost, ale všichni víme, že v realitě tomu tak vůbec není. Ke gólu gratuluji Matymu Kaftanovi, který si ho za výkon v prvních dvou částech také jednoznačně zasloužil.

FK Kralupy 1901 – FK Pšovka A 4:16
Sestava: Sandu, Pexa, Bánovčin, Hrubý, Makarenko, Kotík, Dau, Kuzmyk.