20/02/2022

U11: FK Vysoká a turnaj Vltavín

FK Pšovka B – FK Vysoká 6:7 (1:3, 0:1, 3:0, 1:2, 1:1)
Sestava: Tichota, Bánovčin, Štětka, Berkela, Šmucr, Rodr, Muška.
Branky: 3x Šmucr, 1x Štětka, 1x Berkela, 1x Tichota.

FK Pšovka A – TJ Loko Vltavín 4:8 (2:4, 2:4)
Branky: 2x Makarenko, 1x Sochor, 1x Moudřík.

FK Pšovka A – TJ Březiněves 3:2 (2:1, 1:1)
Branky: 2x Makarenko, 1x Pexa.

FK Pšovka A – FA Praha 2:4 (1:2, 1:2)
Branky: 1x Makarenko, 1x Kuzmyk.
Sestava: Pecka, Sochor, Kotík, Moudřík, Kuzmyk, Makarenko, Hrubý, Pexa, Bánovčin.

Dnes spojím hodnocení obou našich vystoupení do jednoho textu, protože ten celkový dojem ze hry byl v obou případech velmi podobný. Dopoledne kluci museli přenastavit hlavu na odvahu a na snahu překonat soupeře… jednoduše proto, že chci dokázat, že jsem lepší, než on. A od té chvíle (cca polovina zápasu) už to šlo. Odpoledne jsme hráli, bojovali… ale něco tomu chybělo, aby ty dvě prohry dopadly úplně jiným výsledkem. Myslím, že to jinak dopadnout mohlo, ale to bychom taky museli být trošičku jinak psychicky nastavení, protože dostat v prvním zápase každé 3 minuty gól, když nejsme pod žádným soustavným tlakem… to není úplně ono. 🙂

Základem úspěchu bude, jestli na příštím zápase začneme tak, jak jsme dnes končili, a nebo, zda budeme začínat opět od začátku. Potřebujeme maximální úsilí, připravenost, komunikaci… hlavně od těch kluků, se kterými to řešíme pořád dokola. No a dále potřebujeme zrychlovat a zkvalitňovat práci s míčem, abychom dělali vše rychleji, přesněji a bez chyb, kterými soupeřům nabízíme šance ke vstřelení gólu. Dojem ze hry je momentálně takový, že máme tým, který už dokáže hrát na poměrně slušné úrovni a vyrovnaně proti mnoha soupeřům… ale v něm nikoho, kdo by dlouhodobě předváděl extra výkon, extra kvalitu (možná až na Tondu, ale toho jsme dnes neměli). Výkon, kterým by byl o třídu nad ostatními hráči. Výkon, díky kterému by si ho všiml na první pohled každý fanoušek, který přijde na zápas. Cítím ale, že k tomu nechybí mnoho a budu doufat, že někdo z kluků již brzy vystřelí svými výkony ještě výše a pozvedne naši hru na DALŠÍ LEVEL.

Nejlepší výkony dnes podali Tim v útoku (zejména oceňuji krytí míče a pohyb pro míč při naší rozehrávce) a Berin v bráně. Ani ne tak při chytání (tam ještě rezervy máme), jako při přesných rozehrávkách. Bylo z toho pár chyb a gólů v naší síti, na druhou stranu jsme ale vlastně za celý turnaj nebyli pod nějakým soustavnějším tlakem soupeře, protože ty rozehrávky od brány obvykle fungovaly tak, že naši hráči v poli mohli relativně v pohodě s míčem vyjet.

Taky nesmím zapomenout na první zápasy v našem dresu, které si připsali Luky Hrubý a Jáchym Muška. Oba předvedli velmi slibné výkony, které věřím, že se budou nadále zlepšovat. 🙂