14/06/2022

U11: Kralupy, Mělník

FK Pšovka A – FK Kralupy 1901 17:7 (7:0, 1:5, 3:1, 6:1)
Sestava: Kupčo (Pecka), Pexa, Bánovčin, Makarenko, Hrubý, Kotík, Štětka, Berkela, Sochor, Kuzmyk, (Běhounek).
Branky: 4x Kuzmyk, 4x Makarenko, 3x Berkela, 2x Hrubý, 1x Sochor, 1x Štětka, 1x Bánovčin, 1x Běhounek.

FK Pšovka B – FC Mělník 8:10 (3:1, 0:5, 5:4)
Sestava: Pecka (Kupčo), Běhounek, Tichota, Jakeš, Rodr, Postl, Kaftan, Vašek, Ráček, Čakajda Mikuláš, Čakajda Matyáš.
Branky: 3x Jakeš, 3x Tichota, 2x Běhounek.

Jsem moc rád, že se nám alespoň na konec sezóny podařilo sejít se v počtu 20+ hráčů a dát příležitost vyniknout úplně všem. První zápas v našem dresu odehrál Martin Ráček a i pro další, kteří nastoupili proti Mělníku, to byly velice cenné zápasové zkušenosti. Já sledoval z povzdálí obě hřiště a pokusím se velmi stručně zhodnotit.

Na hřišti proti Kralupům to do útočné fáze vypadalo často jako fotbal, ale to samo o sobě nestačí. Ve druhé čtvrtině se opět jasně ukázalo, že jakmile se vytratí touha bojovat, srážet se a získávat míče, tak výsledkový úspěch nikdy nemůže přijít. A to ani v případě, že jsme lepší fotbalisti. Obecně to ale byl výkon s mnoha pěknými momenty a částečně i s nějakou týmovou sounáležitostí. Radost mám zejména z toho, že se v závěrečné části zápasu několikrát střelecky prosadil i Kuzmič, což věřím, že by mohlo pomoci jeho aktuálnímu hernímu sebevědomí.

V zápase proti FC Mělník to byl (podle očekávání) hodně začátečnický fotbal z obou stran. O nějaké přihrávkové hře nemohla být vůbec řeč, a tak vyzdvihnu alespoň individuální výkon Toma, který s míčem dvakrát dokázal projít celé hřiště a jednou navíc předvedl perfektní účinnou přešlapovačku. Renda byl na tohle hřiště vysoce nadstandardní hráč, ale dnes jsme se rozhodli dát rovnou příležitost opravdu všem klukům, takže strávil spoustu času na střídačce a gólově nemohl tolik vyniknout. Obecně scházelo větší pochopení hry a touha gól alespoň nedostat, když už vidím, že na mě jde více soupeřů a nikdo nenabíhá. Řešení nastalé situace beznadějnou „kličkou“ by se dalo nazvat herní odvahou, ale já bych to viděl spíše na naivitu, až na hloupost.