28/05/2022

U11: Neratovice a Byšice

FK Pšovka A – FK Neratovice-Byškovice U11 11:10 (2:1, 2:2, 5:3, 2:4)
Sestava: Sandu – Kuzmyk, Dau, Pastyřík, Makarenko, Kotík, Moudřík, Berkela.
Branky: 4x Makarenko, 3x Kotík, 2x Pastyřík, 2x Moudřík.

Pro těch pár kluků, kteří to vnímají, je to celkem velký moment. Výhra nad týmem, který nás na podzim dvakrát porazil o 30 gólů. Říkal jsem to klukům už před zápasem – jestli někdy mají šanci nad neratovickým ročníkem 2011 vyhrát, tak je to právě dneska, protože soupeři přijeli v sestavě bez všech rozdílových hráčů. Prostě béčko. A navíc my jsme celkem ve formě. Už na rozcvičce bylo jasné, že Nerátky nemají úplně tu top energii, se kterou by nás měly rozdrtit, takže bylo na našich klucích, jestli se s tím dokážou poprat a slavně zvítězit.

Nakonec se podařilo, i když výsledkově to bylo nakonec (zbytečné) drama a skoro bych řekl, že kluci měli i trochu smůly. 10 inkasovaných gólů asi odpovídá (i když 2 góly z půlky skousávám celkem těžko), protože soupeřům se občas podařila pěkná akce. Ale do útoku jsme měli vstřelit určitě branek mnohem více, protože Nerátky, oproti svému zvyku, nebránily vůbec důrazně a agresivně a naši kluci procházeli dopředu velmi úspěšně a velmi často. Jenomže samostatný únik na branku v podání Kolji (nejméně 5x) už snad ani nemůžeme považovat za šanci ke vstřelení gólu. Tam je prostě reálně úspěšnost a kvalita nula. A i další akce v bezprostřední blízkosti branky končily tak nějak nemastně-neslaně. Odrazem od tyčky, od brankáře, od čehokoli… a to přesto, že času a prostoru jsme měli po celý zápas poměrně dost. Zkrátka musíme ještě hodně trénovat, abychom v tomhle byli na úrovni.

Na druhou stranu, až na tu úplně finální fázi, hra splňovala parametry fotbalu ve starší přípravce. Zejména zadní trojka Kuzmič, Tony a Pasta předváděla po celý zápas opravdovou kvalitu. Kluci neztráceli míče a naopak dokázali soupeře překonávat, čímž vytvářeli přečíslení. Velmi dobře s míčem pracoval i Tim, který dokázal dobře vyhodnocovat situace a využívat kličkování i přihrávku. Celkově, co se týče bojovnosti a zaujetí pro hru, si kluci zaslouží pochvalu!

FK Pšovka B – TJ Vitana Byšice 16:5 (3:0, 4:1, 5:1, 4:3)
Sestava: Pecka, Tichota, Bánovčin, Štětka, Pexa, Vašek, Čakajda Matyáš + asi na 20 vteřin Kuzmyk.
Branky: 5x Štětka, 5x Pecka, 2x Pexa, 1x Čakajda, 1x Bánovčin, 1x Tichota, 1x Kuzmyk.

Tohle byl zápas úplně jiné úrovně. Spousta pádů, netrefených míčů, odkopů, pokažených přihrávek, chumlů,… Z naší strany to bohužel nebylo vůbec dobré, a to ani co se týče právě výše zmiňovaného zaujetí pro hru a touhy překonat soupeře. Naši kluci sice byli v chumlu relativně blízko míče, ale místo snahy o vykopnutí/vyjetí s míčem ven, tam spíše jen tak nečinně postávali a nedělali vůbec nic. 🙁 Nějaké pozitivní záblesky tam měl každý z našich hráčů, ale obecný dojem ze zápasu je tristní.

O to více vynikl výkon Fandy, který byl naopak všude, šel do každého souboje, spoustu míčů získal a díky tomu taky měl možnost vyzkoušet mnoho kliček, přihrávek i střel. A taky, mimo jiné, vstřelil 5 gólů. Takže velká pochvala a doufám (protože už se jedná o druhý povedený zápas v řadě), že by to nemusela být úplně náhoda! 5 branek vstřelil také Berin, který se na druhou polovinu utkání vysunul z brány do útoku. Herní výkon (pohyb, souboje, kvalita s míčem) nic moc… ale góliky dobrý. 🙂

Ohledně úrovně individuálních výkonů jednotlivých hráčů nemohlo být lepšího zrcadla, než dvacetivteřinový výstup Viktora, který zůstal fandit po zápase áčka a nakonec si i vyprosil jedno střídání. Míč získal asi po 3 vteřinách, první kličku mu soupeř přečetl, ale důrazem se prostě protlačil. Dále dvě kličky úspěšné, ale střela zblokovaná a ještě s pádem. Vztyk, sprintem k odraženému míči, získat si ho zpět, další klička a tentokrát už jednoduchý gól zblízka. A můžeš jít zase střídat. Tempo hry zcela odlišné od toho, co se do té doby (s výjimkou Fandy) na hřišti odehrávalo. Kuzmič má nezpochybnitelné fotbalové dovednosti, o ty ale v první řadě nejde. Kdyby chtěl, mohl si stoupnout někam do kouta a poklusávat tam bez dotyku s míčem klidně 3 minuty. Ale naštěstí chtěl hrát. 🙂