14/04/2022

U11: Neratovice B a Velvary

FK Pšovka A – FK Neratovice B 8:14 (1:7, 5:3, 2:4)
Sestava: Javůrek F., Kuzmyk, Dau, Pastyřík, Makarenko, Hrubý, Bánovčin.
Branky: 3x Dau, 2x Bánovčin, 1x Kuzmyk, 1x Makarenko, 1x Javůrek.

Co k tomu říct, no… Asi jen tolik, že je škoda pro kluky, že zatím nedokážou v zápase jít na doraz bez ohledu na hru soupeře. Dnes zase první třetina bez soubojů – snaha uhrát vše kličičkama a nahrávčičkama bez fyzického kontaktu se soupeřem. Z toho plynuly pěkné fotbalové akce, ale neplynul z toho úspěch ani u jedné z branek, jelikož soupeřova jednodušší a hladovější hra (u které protihráče občas nakopnou, to se stává) byla prostě zaslouženě gólově mnohem efektivnější. V dalším průběhu se s tím kluci dokázali lépe srovnat a ukázat, že to v soubojích může být třeba 40:60 a ne stále 10:90, jako ze začátku utkání. A to už při jisté herní kvalitě stačí i na výsledkový úspěch.

Vynikající výkony dnes předvedli Tony s Pastou – mělo to fotbalovou úroveň a právě i tu potřebnou úspěšnost v osobních soubojích. Tempo zápasu naopak tentokrát nezachytili Kuzmič s Timem, kterým se zkrátka dnes ve větším tempu vůbec nedařilo to, co se jim obvykle dařívá, když mají na své akce více času. Ale jak jinak to zlepšit, než právě těmito zápasy. 🙂

Gólmani si v rozehrávce na krátko počínali vesměs velmi dobře, ale chyběla jim taková ta jistota v řešení situací (kdy dát dlouhý míč na útočníka?), kterou Berin už spoustou zápasů (a spoustou chyb) postupně získává.

Celkově dobrý pocit z úrovně fotbalových dovedností, které kluci předvedli. A dobrý pocit taky z toho, že už jsou kluci víceméně schopni hrát v tomto vysokém tempu hry – ačkoli k tomu potřebují vždy ještě chvíli času na adaptaci. A zklamání z výsledku. 🙁

FK Pšovka B – FA Bohemians Velvary 13:3 (4:0, 4:0, 3:2, 2:1)
Sestava: Pecka, Postl, Kaftan, Makarenko, Kuzmyk, Dau, Berkela, Štětka, Moudřík.
Branky: 6x Makarenko, 4x Kuzmyk, 1x Berkela, 1x Moudřík, 1x Štětka.

Utkali jsme se proti mladšímu soupeři a dle hodnocení trenérů Sergeje a Standy jsme měli dost šancí a mohli jsme vstřelit i více gólů. Bránila nám v tom ale slabší kvalita v útočné fázi – například rychlost a přesnost přihrávek, na čemž budeme i nadále pracovat. Výsledky (i výkony) týmu B byly zatím pozitivně ovlivněny tím, že oba zápasy odehráli Tim a Kuzmič, kteří patří do áčka a potřebují se už potkávat s kvalitnějšími soupeři, aby se mohli dále zlepšovat. Těšíme se, jak si v dalších zápasech kluci povedou bez této výrazné podpory. Věříme, že co nejlépe!