26/06/2022

U11: Poslední turnaj a hodnocení sezóny

Velmi dobře zorganizovaný turnaj na Čechii Kralupy bohužel zůstal nedohrán. Ze sportovního hlediska pro nás možná dobře, protože jsme nebyli v úplně TOP sportovní formě – mimo jiné kvůli absenci všech brankářů. Děkujeme Fílovi za posílení našeho zdecimovaného kádru a věříme, že si kluci vodní bitvu užili se vším všudy. 🙂

Na turnaj jsme postavili týmy složené výhradně z daného ročníku – áčko tvořil ročník 2011 a béčko ročník 2012 (a Fíla). A ukázala se pravda – tedy že pokud spolu opravdu nesmícháme do týmu 7-8 nejlepších hráčů (2011+12) z našeho kádru, pak hra s každou absencí rychle ztrácí úroveň a s kvalitními týmy se nemůžeme rovnat. 🙁 Z mého osobního pohledu trenéra, který má přeci jen také nějaké osobní ambice a chce předvést světu, že jeho tým umí hrát fotbal, mě malinko trápí, že jsme se v té nejsilnější sestavě, ve které jsme měli šanci předvést pěkný fotbal, za celou sezónu prakticky vůbec nesešli. Absolutní stálicí byl pouze Tim, jinak jsme o zápasy měli stále velké množství absencí a nebyli jsme se schopni dostat na nějakou úroveň výkonů, která by mě uspokojovala. Za áčko tak velmi často nastupovali Pexič, Bany, Fanda, Kolja… což jsou kluci, které máme samozřejmě všichni rádi, ale určitě zatím výkonnostně nedosahují na úroveň týmu, který má ambici hrát nejlepší fotbal v okrese. K mé spokojenosti by bylo potřeba mít na hřišti plnou sestavu hrající s maximálním zaujetím a s EMOCEMI (k tomu jsme byli poměrně daleko) a také dokázat pravidelně předvádět přihrávkový fotbal, u kterého občas použijeme i přihrávku vzad/do strany (to se nám někdy dařilo, ale rozhodně to nebylo standardem).

Na druhou stranu ale velmi rád konstatuji, že ročník 2011 již víceméně dokázal překonat ztrátu 3 hráčů, kteří byli už od minipřípravky jasnými tahouny. Páťa s Dejvem už hrají za jiné týmy, zatímco Guyi s fotbalem skončil. Tím tomuto ročníku odešlo 90 % vstřelených branek a naprosto zásadní část herní kvality. Jsem ale moc rád za to, že ostatní kluci ročníku 2011 udělali herní pokrok a (ačkoli to na nejlepší nestačí) dokážou už vytvořit alespoň průměrný tým. Musíme přiznat, že v tom nám velmi pomohly příchody Tima a Lukyho, kteří se oba ihned zařadili do naší áčkové sestavy. A přestože to (zejména u Tima) bylo ze začátku hlavně z důvodu „protože nemáme nikoho lepšího“, na konci sezóny už byl členem áčkové sestavy zcela právoplatně a dokázal hrát dobré zápasy i proti těm nejkvalitnějším soupeřům. Co se týče pokroků, tak musím vyzdvihnout určitě Banyho, který splnil téměř všechny fotbalové dovednosti a teď už se jen musí naučit, jak je v zápasech co nejefektivněji použít a ošidit tak slabší fyzickou výbavu. Jirka Tichota, Ondra Šmucr, Vojta Postl, Denis Pexa, Viktor Kuzmyk… to jsou další hráči, kteří si zaslouží pochvalu za svou tréninkovou píli a zlepšení v průběhu celé sezóny.

Nicméně, abych ještě dokončil tu kapitolu s příchody, tak za mě osobně mám velkou radost ze všech nových tváří v našem týmu. Postupně náš tým posílili kromě Tima a Lukyho (oba EMĚ Mělník) také Ondra Šmucr (FC Mělník), Tom Rodr, Maty Kaftan (oba Liběchov), Domča Vašek (Velký Borek) a na „střídavý start“ také Tonda Prejzek a Péťa Burdych (Tišice). To je celkem vysoké číslo příchodů a myslím, že pro náš tým byli všichni kluci oživením a do dalších sezón budou i značným posílením, jelikož se jedná převážně o kluky ročníku 2012.

Naše přípravka se tímto loučí s 11 hráči, kteří postupují do kategorie žáků. Všem klukům přejeme, ať si s fotbalem užijí spoustu radosti a třeba i nějaké ty úspěchy. 🙂