14/08/2022

U11: SK Roudnice U10

SK Roudnice U10 – FK Pšovka U11 11:18 (4:3, 2:5, 4:4, 1:6)
Sestava: Pecka, Kupčo – Jakeš, Kuzmyk, Moudřík, Tichota, Saibic, Kostecký, Postl, Veselý.
Branky: 4x Moudřík, 4x Pecka, 4x Jakeš, 3x Kuzmyk, 1x Saibic, 1x Postl, 1x Kostecký.

Po dlouhé době zase zápas… musím říct, že jsem se na psaní reportu už těšil! 🙂 Proti domácím klukům ročníku 2013 jsme nastoupili na poli, které snad už ani nebylo v areálu hřiště… a možná i proto dnes nebyl k vidění nějaký extra pohledný fotbálek. Nám se míč různě zasekával pod nohama, přihrávky chodily mimo, zpracovávání bylo kostrbaté. No zkrátka to technicky bylo tak na tři mínus. Na druhou stranu se projevila určitá kvalita našich kluků, a to zejména v zakončení, kdy jsme vstřelili několik opravdu pohledných branek. Ať už těžkým kopem z voleje, nebo přesnou ranou z větší dálky. A také na druhé straně pole (v brance) je super, že se můžeme spolehnout na dvojici vyrovnaných a dobrých brankářů. To je velká výhoda do zápasů i do tréninků.

Co se týče týmového herního projevu, tak ten budeme určitě chtít o soustředění vyladit natolik, aby to vypadalo výrazně jinak, než dnes. Alespoň tedy v podání naší nejsilnější áčkové sestavy budeme mít vyšší ambice, zejména co se týče pohybu po hřišti a schopnosti přesně a chytře využít nahrávku. Dnes se nám totiž po hřišti pohybovalo hodně Zátopků, kteří vzali míč a bez rozmyslu s ním někam běželi (nejčastěji za autovou čáru) a málo fotbalistů. Někteří kluci v našem týmu už ale mají kvalitu na to, aby produkovali o level vyšší úroveň fotbalu… a věříme, že tomu tak brzy skutečně bude.

Z individuálních výkonů dnes stojí za zmínku určitě nebojácný výkon Honzíka, který předvedl, že v zásadě stačí nebát se, být nadšený a bojovat… a vždy je z toho nakonec dobrý výkon a hlavně super pocit ze hry. Mám radost, že byl nakonec odměněn i vstřeleným gólem. Příjemně mě v poli překvapil ještě Berin, v jehož podání měla hra občas hlavu i patu.

Na začátek dobré a budeme chtít být ještě výrazně lepší. 🙂