20/03/2022

U11: Tišice a FA Praha

TJ Sokol Tišice – FK Pšovka B 9:12 (4:4, 0:4, 2:3, 3:1)
Sestava: Kupčo, Šmucr, Čakajda Mikuláš, Čakajda Matyáš, Kaftan, Postl.
Branky: 5x Kupčo, 5x Šmucr, 1x Čakajda Matyáš, 1x Postl.

Tentokrát bez mé účasti, ale co jsem slyšel, tak si kluci zápas užili, což je nejdůležitější (a co si budeme povídat, kdybych na zápase byl, možná, že by to „užívání si“ nebylo tak výrazné).  Jsem rád, že oba Ondrové splnili roli tahounů… a taky samozřejmě, že se všichni ostatní snažili na maximum. Děkujeme soupeři za vyrovnaný zápas, který jsme potřebovali jako sůl!

FA Praha 2012 – FK Pšovka A 5:15 (0:4, 0:3, 3:4, 2:4)
Sestava: Pecka – Sochor, Kotík, Hrubý, Bánovčin, Štětka, Pexa, Makarenko, Pastyřík.
Branky: 5x Makarenko, 3x Bánovčin, 3x Pastyřík, 1x Štětka, 1x Sochor, 1x Pexa, 1x Hrubý.

Se soupeřem jsme se utkali již potřetí tuto zimu a řekl bych, že tentokrát to byl náš nejlepší výkon. Dokázali jsme se lépe vyrovnávat s rychlostí soupeřových kluků a dostávat se od naší brány do rychlých (a několikrát i kvalitních!) útoků. Na začátku jsme si ještě jednou vysvětlili, k čemu slouží rozcvička a čeho tou rozcvičkou chceme dosáhnout. Soupeř nám naopak názorně předvedl, jak rozcvička před zápasem nemá vypadat. A přesně podle toho vypadal začátek, kdy naše převaha byla opravdu výrazná. Soupeřovi kluci se postupně pohybově i herně zlepšovali (naopak my jsme měli ve 3. čtvrtině výpadek, kdy jsme přestali běhat), ale opět se ukázalo, že se do rozjetého vlaku špatně naskakuje. Takže já jsem spokojen s tím, že jsem drtivou většinu zápasu vůbec nemusel řešit, že někdo nedává do hry maximum. A mohli jsme se zaměřovat na fotbalové věci.

Tentokrát jsme celkem s klidem řešili rozehrávku s brankářem a potěšila mě i aktivita nabíhajících hráčů prakticky ve všech částech hřiště. Občas nás samozřejmě zradila kvalita práce s míčem (třeba před prázdnou brankou) a někdy taky stále zcela zbytečně necháváme míč odkrytý (neoplocený) a dáváme soupeři šanci nám jej sebrat. Zatímco ve středu proti U13 jsme si obecně dokázali dobře poradit s dlouhými vysokými míči, dnes to byla hrůza. Neodvrátili jsme snad jediný dlouhý aut před naši bránu… vždy to tam nějak poskakovalo, my kolem sebe kopali nožičkama a je zázrak, že jsme z toho dostali jen jeden gól. Naopak bránění rohů bylo slušné.

Nejvíc mě těší, že jsme předvedli „nejhezčí akci světa“, při které si kluci bez chyby vyměnili snad 10 přihrávek (včetně Koťasova cíleného sklepnutí do strany za patou) a dokonce i gólově zakončili. Velkou vzpruhou a hezkým momentem byla i přítomnost fanoušků (hráči amerického fotbalu, kteří nastupovali na hřiště po nás) v poslední čtvrtině, která viditelně dodala zápasu nový náboj a klukům novou chuť předvést něco, čemu fanoušci zatleskají. Bylo skvělé vidět, jak úplně cizí sportovci oceňují potleskem akce a góly obou týmů a bylo skvělé taky vidět, že kluci z obou týmů byli v tu chvíli schopni předvádět nejhezčí fotbal z celého zápasu.