01/09/2022

U11: Turnaj Čechie

Dnes jen velmi v krátkosti a bez výsledků. Odehráli jsme turnaj určený pro ročníky 2011 a mladší, což pro naše zakrslíky nebylo úplně jednoduché. 🙂 Každopádně ale dobré porovnání se soupeři a ohodnocení naší kvality.

A-tým – 5. místo (3 výhry, 2 prohry)
Sestava: Pecka, Kupčo, Jakeš, Kuzmyk, Dau, Běhounek, Šmucr.

Viděl jsem jen jeden zápas + druhý proti našemu béčku. Proti Dynamu to bylo super co se týče bojovnosti a vlastně i fotbalovosti, ačkoli tam byly některé technické chyby, které byly při úrovni našich borců zbytečné až nepochopitelné. Co ale chybělo, byl týmový duch a celkové vystupování jako tým. Fotbalově kluci byli podle mě spolu s Brandýskem nejlepší… ale kdyby to uchopili za správný konec, tak si to mohli mnohem víc užít. Proti našemu béčku to byla bída – bohužel hrozně málo fotbalu. Dovednosti na to kluci mají, ale odvaha něco předvést absolutně chyběla.

B-tým – 8. místo (0 výher, 5 proher)
Sestava: Prejzek, Vašek, Čakajda Mikuláš, Čakajda Matyáš, Vihanová, Veselý, Postl, Saibic.

Ačkoli tam občas nějaké záblesky proběhly, musíme si hned na úvod přiznat, že celkovou úrovní hry to bylo někde na hraně šikovnějšího týmu U7. Bohužel se ukázalo, že nám v této sestavě absolutně chybí všechny fotbalové dovednosti, ale také základní chápání hry. To prokazovala v některých fázích hry snad jenom Adélka a Prejzič. Jinak to byl až zoufale začátečnický fotbal… a to mě tedy ve starší přípravce vůbec netěší. 🙁 Na druhou stranu je ale pozitivní, že z této úrovně se dá zlepšovat velmi rychle, a o to se také budeme v nadcházejících dnech, týdnech a měsících snažit. 🙂 Co nejrychleji pochopit podstatu hry a to, jak v ní být úspěšný. Že je k tomu potřeba mít nějaké fotbalové dovednosti a také velkou vůli uspět.

Velkou radost mám z toho, že až do posledního střídání všichni chtěli být na hřišti, a to přesto, že jsme všechny zápasy poměrně vysoko prohráli (nejméně právě v posledním utkání 1:4). To je hodně dobré znamení. Teď ale kluci a dívka musí prokázat také chuť vymanit se z role „nejhorších z nejhorších“, máknout na sobě a dostat se brzy do týmu A, kde už je přeci jen mnohem větší podpora od zkušenějších kluků (a také tam je, mimo jiné, brankář). Na velmi dobré cestě je v tomto zatím Domča, který dělá velmi rychlé pokroky a mně nezbývá než doufat, že mu to co nejdéle vydrží.