13/03/2022

U11: Turnaj Neratovice

FK Pšovka A – Kojetice 5:0 (4x Bánovčin, 1x Štětka)
FK Pšovka A – Tišice 5:0 (3x Bánovčin, 1x Štětka, 1x Šmucr)
FK Pšovka A – Všetaty 2:1 (1x Bánovčin, 1x Pexa)
Semifinále: FK Pšovka A – Čechie Kralupy 0:0 (1:2 penalty)
O 3. místo: FK Pšovka A – Všetaty 5:0 (2x Bánovčin, 2x Šmucr, 1x Moudřík)

Sestava: Pecka – Pexa, Bánovčin (NEJ střelec turnaje), Moudřík, Štětka, Rodr, Šmucr.

FK Pšovka B – Čechie Kralupy 0:3
FK Pšovka B – Vysoká 2:0 (1x Kuzmyk, 1x Hrubý)
FK Pšovka B – Libiš 1:0 (1x Hrubý)
Semifinále B: FK Pšovka B – Tišice 6:0 (3x Hrubý, 2x Makarenko, 1x Kuzmyk)
O 5. místo: FK Pšovka B – Vysoká 6:0 (2x Kuzmyk, 1x Kotík, 1x Berkela, 1x Hrubý, 1x ??)

Sestava: Sochor – Hrubý, Berkela, Kuzmyk, Makarenko, Kotík.

Jediný pořádný turnaj pro r. 2011 a zároveň konec halové sezóny. Z pohledu toho, že jsme na turnaji dostali 4 góly z 10 zápasů a měli jsme bilanci 8-1-1, je 3. a 5. místo trochu smůlovaté. Ale výsledné umístění nás zdaleka nezajímá tolik, jako předvedené výkony.

Musím říct, že jsem 3. a 5. místo tipoval už před turnajem. Ale musím také zcela popravdě přiznat, že jsem vůbec neodhadl, jak to celé bude probíhat. Tým A byl nasazen do slabší skupiny a prezentoval se pěknými výkony. V semifinále na kluky čekala Čechie a já jsem popravdě moc nevěřil, že dokážeme výkon zopakovat i proti pohybově lepšímu soupeři. Ale stalo se a zápas byl zcela vyrovnaný…skoro bych řekl, že jsme spíše mohli zvítězit my. Bohužel, v penaltovém rozstřelu se nepodařilo.

Naopak tým B (který měl být tím silnějším) vůbec nedokázal předvést to, co jsem od něj očekával. Kluci se nedokázali přizpůsobit podmínkám (klouzavý povrch, který defacto znemožňoval kličky i rychlé změny směru; hra o mantinel na jedné straně) a 4 z 5 zápasů odehráli hluboko pod svůj potenciál.

Věřím, že si kluci z turnaje zapamatují zejména zápas týmu B proti Libiši, ve kterém jsme silného soupeře téměř nepustili za půlku (za mohutného povzbuzování druhé části týmu) a následný zápas týmu A proti Čechii, který byl podle mě vůbec tím nejlepším na turnaji. U obou zápasů byla nejhezčí právě ta týmová sounáležitost, která pomohla klukům na hřišti dostat se na hranici svých TOP výkonů. A potom jsem hrozně rád viděl scénu, když po vítězném zápase o 3. místo Fanda zvedal o půl metru menšího Toma do vzduchu. To prostě i trenér zamáčkne slzičku. 🙂

Ať už je výkon a výsledek jakýkoli, stejně máme naše kluky rádi. 🙂 My víme, že ne každý je vítězný typ, který je na hřišti schopen nechat všechny své síly. Ale zároveň nás mrzí, když kluci zápas bez boje odevzdají, a proto na ně občas hulákáme. Jsem si jistý, že kdyby kluci z „béčka“ byli od začátku turnaje v hlavě nastaveni na vítězství, tak by opravdu bez problému vyhráli. Ale protože je to fotbal, začíná se za stavu 0:0, míč je kulatý a stát se může cokoli, tak to dnes dopadlo úplně jinak.