22/05/2022

U11: Velvary a Neratovice

TJ Slovan Velvary – FK Pšovka B 6:8 (2:1, 0:1, 0:4, 4:2)
Sestava: Sandu, Tichota, Berkela, Štětka, Pexa, Šmucr, Vašek.
Branky: 3x Šmucr, 2x Štětka, 1x Pexa, 1x Berkela, 1x Vašek.

Náš B-tým se poprvé na jaře sešel v sestavě bez výrazných posil z áčka a já jsem byl velmi zvědavý, jak si kluci povedou herně i výsledkově. Musím říct, že mě zápas bavil. Všichni hráči na hřišti se snažili na 100 % a bylo to velmi vyrovnané.

Z našeho týmu mám pochvalu jednoznačně pro Fandu, který předvedl podle mě vůbec nejlepší výkon života v pšoveckém dresu. V prvních dvou čtvrtinách běhal po celém hřišti, nabíhal si, napadal soupeře a navíc k tomu přidal i nějakou kvalitu s míčem – zkrátka dokázal překonat soupeře. To stejné se v úvodu zápasu dařilo ještě Koljovi.

Kvituji také to, že se výkon postupně přibližoval k tomu, aby to vypadalo jako fotbal (omezeno „kličkování“ do chumlu soupeřů). Akorát Pexič není schopen pochopit, že zatím nemá skill ani fyzičku na to, aby prokličkoval přes celý soupeřův tým a zavěsil patičkou do prázdné brány. Takové dovednosti má jen velmi málo hráčů a ti ostatní si to holt musí uvědomit a svou hru tomu přizpůsobit.

Velká pochvala patří (kromě Fandy) ještě Páťovi v bráně, který po celou dobu působil opravdu jako brankář. Mluvil na kluky, vybíhal, chytal šance, dobře rozehrával na krátko i na dálku… prostě podle situace. Pro celý tým je to velká pomoc a za všechno hovoří konečných (pouze!) 6 inkasovaných branek.

Nedostatky jsou stále stejné, a to zejména bojácnost mnoha kluků. Kdo ji odbourá, může být platný i proti silnějším soupeřům v áčku.

FK Neratovice-Byškovice U10 – FK Pšovka A 7:17 (3:1, 3:5, 0:4, 1:7)
Sestava: Kupčo, Bánovčin, Makarenko, Moudřík, Pastyřík, Dau, Kuzmyk, Běhounek.
Branky: 4x Pastyřík, 4x Běhounek, 4x Bánovčin, 2x Makarenko, 1x Kuzmyk, 1x Kupčo, 1x Moudřík.

Tak tu skupinu A bez vítězství nezakončíme, to je povzbudivé. Každá výhra nad Neratovicemi je cenná a my z ní máme radost. 🙂 Dnešní zápas by mohl sloužit jako výukový materiál ohledně vlivu pohybu po hřišti na kvalitu předváděné hry. První a druhá čtvrtina totiž byla zcela odlišná oproti druhé polovině zápasu. V úvodu neratovičtí kluci nastoupili ve velkém tempu, rychle se dostávali do soubojů a v těch soubojích byli o něco silnější, než naši kluci. Problém jsme měli také před brankou soupeře, kdy jsme pod časovým tlakem nedokázali zakončovat natolik rychle a razantně, aby z toho byly góly. V tuhle chvíli držela naši hru zadní trojka Pasta, Kuzmič a Tony, která nedávala soupeřům příliš šancí ke vstřelení gólu.

Od poloviny zápasu se ale obraz hry úplně změnil. Neratovičtí kluci totiž odešli se silami, najednou nebyli v soubojích, my jsme nebyli pod časovým tlakem a to se samozřejmě hraje výrazně jednodušeji. Známe to moc dobře z vlastní zkušenosti. Takže ke konci zápasu jsme se byli schopni dostávat poměrně v klidu před branku soupeře a střílet jednoduché branky (dokonce i Bany měl tolik času, že už nemohl zaváhat :)). Celkově chválím zejména zlepšenou obrannou hru, při které se v mnoha situacích podařilo míč nekompromisně odvrátit. A díky tomu pak vznikly situace, kdy po nápřahu mohl obránce kličkou jednoduše obejít protihráče a zajistit tak přečíslení. A přečíslení byla často k potěše fanoušků velmi pěkně vyřešena.

Výborný výkon Pasty. Schopnost překonat soupeře dnes byla jednoznačně na jeho straně. A nejhezčí gól zápasu (a možná i dosavadní sezóny?) z voleje taky. Pochvala i pro všechny ostatní kluky, protože hráli viditelně naplno a s maximální koncentrací. Věřím, že o další víkendy budeme schopni na tento výkon navázat.