16/01/2022

U11 vs Bohnice a Mělník

FK Pšovka A – Slovan Bohnice 13:5 (2:2, 2:2, 4:1, 5:0)
Sestava: Pecka – Sochor, Berkela, Makarenko, Bánovčin, Pexa, Pastyřík.
Branky: 5x Makarenko, 3x Pastyřík, 3x Bánovčin, 1x Berkela, 1x Sochor.

FK Pšovka B – FC Mělník 4:5 (0:2, 2:2, 2:1, 0:0)
Sestava: Postl, Štětka, Tichota, Šmucr, Rodr, Prejzek, Čakajda Ma., Čakajda Mi..
Branky: 2x Štětka, 1x Postl, 1x Rodr.

Já jsem se na tento zápas poctivě psychicky připravoval, protože jsem tuto úroveň hry tušil… ale stejně to bylo málo. 🙂 Celkový obraz hry byl na starší přípravku zcela tristní, herní úrovní jsme tak 2 roky pozadu, než kde bychom měli být. Ale jsme odhodláni nevzdat to a zkusit se postupně zlepšovat. Bohužel, v téhle sestavě se potýkáme s obrovskou bojácností a neprůbojností. Bojíme se letícího míče, bojíme se běžícího protihráče, bojíme se zakřičet na spoluhráče. A tím, jak se bojíme, tak jsme nepřipravení, trvá nám dlouho, než někam vyběhneme a moc si nezahrajeme s míčem. Dnes na nás stačili vlastně 2 kluci, kteří uměli dobře běhat a nebáli se míč vzít a někam ho odmáznout. My musíme začít právě od té dravosti a nebojácnosti, protože jinak se proti silnějším soupeřům vůbec nedostaneme k míči.

Abych ale nebyl jenom negativní, tak pochvalu si zaslouží Jiřina za svůj výkon v brance. Ondra už působil na hřišti poměrně fotbalově a jednou jsem ho i „přistihl“, jak je perfektně připraven na soupeřův rohový kop. A světe div se, právě Ondra pak tento roh bez problémů odvrátil. A myslím, že pochvalu zasloužím i já, a to konkrétně za to, že jsem fotbal klukům svým negativismem neznechutil a oni si tak užili vyrovnaný zápas a boj o vítězství až do úplného konce. A užili si i penaltový rozstřel, ve kterém dokonce projevili i nějaké emoce, za což jsem rád. Pro tuhle naši výkonnostní skupinku těžko najdeme vhodnějšího soupeře. 🙂